Ci, którzy pomagali, dziękują za pomoc

  • 19.06.2020, 07:00
  • PT
Ci, którzy pomagali, dziękują za pomoc Członkowie CIS podczas szycia maseczek dla mieszkańców gminy.
Kiedy wybuchła pandemia koronawirusa Centrum Integracji Społecznej w Mienianach (gm. Hrubieszów) musiało zamknąć swoją działalność. CIS nie jest zwykłą firmą, ale tzw. podmiotem ekonomii społecznej. Przyszłość Centrum i związanych z nią spółdzielni socjalnych stanęła pod znakiem zapytania. I wtedy pomocną rękę wyciągnęły władze gminy Hrubieszów i ludzie dobrej woli.

Marzec 2020 r. pozostanie na długo w pamięci osób zaangażowanych w działalność Centrum Integracji Społecznej (CIS) w Mienianch, podobnie jak innych podmiotów zatrudnienia socjalnego. Na Zamojszczyźnie jest ich kilkanaście, a w powiecie hrubieszowskim to jedyny taki podmiot. To wtedy, decyzją wojewody lubelskiego ich działalność została zawieszona, w związku z zapobieganiem negatywnym skutkom pandemii koronawirusa. Jednocześnie, zawieszona została działalność całej branży gastronomicznej. A trzeba pamiętać, że to właśnie podstawowe źródło utrzymania dla związanych z CIS-em dwóch spółdzielni socjalnych, tj. "Kuźni Talentów" i "Galerii Dobrego Smaku". O rozpoczęciu działalności tej ostatniej informowaliśmy naszych czytelników na łamach "Kroniki Tygodnia" pod koniec stycznia br. Centrum z Mienian posiada jednak o wiele bogatsze doświadczenia. Funkcjonuje już od 7 lat i zajmuje się aktywizacją zawodową oraz społeczną osób długotrwale bezrobotnych. W tym czasie przeszkolono tam ok. 200 osób. Za podejmowane działania otrzymało już kilka nagród i wyróżnień, w tym szczebla krajowego.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

PT

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jeden taki
jeden taki 19.06.2020, 16:03
podobno wczaj w hrubieszowkiej biedronce a brak maeeczek płacili po 500 zzł mandatu, brawo takaakcja przydałaby sie w innych marketach, najbardziej dziwi mnie to że maeczek nie używają młodzi, czyżby byli tak tepi że nie wyczuwaja zagrożenia, a już wło na głowie jezy sie jak widzę mamaz tatem i dwoje malutkich dzieci i paradowanie po markecie bez żadnego zabezpieczenia to ie nazywa d`ebilizm
Heh
Heh 19.06.2020, 19:07
Kup słownik na początek bo czytać się tego nie da, a potem zabieraj głos.

Pozostałe