Biłgoraj: Jest nowy pomnik. Dla rodziny, która ratowała Żydów

  • 08.06.2020, 06:42
  • ak
Biłgoraj: Jest nowy pomnik. Dla rodziny, która ratowała Żydów Fot. UM Biłgoraj
Ratowali Żydów i dlatego stracili życie. W Biłgoraju stanął pomnik Wisławy i Pawła Trzcińskich, którzy zostali przez Niemców straceni w marcu 1943 roku.

Inicjatorem upamiętnienia państwa Trzcińskich był Instytut Pamięci Narodowej. Pomnik staną przed Cmentarzem Żydowskim przy ul. Marii Konopnickiej. Monument został oficjalnie przekazany w czwartek, 4 czerwca przez dra hab. Jacka Romanka - Naczelnika Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Lublinie. W uroczystości wzięli udział burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan oraz Artur Bara, prezes Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kulturalnego im. I. B. Singera.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
k
k 11.06.2020, 07:45
Romaniuk won
brawo
brawo 10.06.2020, 09:16
no w końcu jakis normalny pomnik w słusznej sprawie a nie ciągle jakies tylko pomniki smoleńskie albo osób związanych z partią rządzącą

Pozostałe