#Hot16Challange w sutannach, czyli kuria diecezjalna i siostry zakonne śpiewają przeciw COVID-19

  • 03.06.2020, 09:43
  • ak
#Hot16Challange w sutannach, czyli kuria diecezjalna i siostry zakonne śpiewają przeciw COVID-19 Fot. Kadr z YouTube
Ta akcja zatacza coraz szersze kręgi. W Hot16Challange2 czyli nagrywanie utworów i zbiórkę pieniędzy na walkę z koronawirusem włączają się także duchowni. Swój utwór nagrały siostry zakonne Franciszkanki Misjonarki Maryi z Łabuń, a także reprezentacja kurii diecezjalnej w Zamościu z biskupem Marianem Rojkiem na czele.

O akcji pisaliśmy już kilkakrotnie, m.in. wówczas, gdy do #Hot16Challange został nominowany prezydent Zamościa Andrzej Wnuk TUTAJ. On wyzwania nie podjął, ale zrobili to inni samorządowcy, m.in. burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska i burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan >>>> BURMISTRZOWIE RAPUJĄ W ŁAŃCUSZKU. Nominacje otrzymali także Witold Paszt oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej.

Swój własny utwór nagrały również nominowane przez kleryków siostry zakonne Franciszkanki Misjonarki Maryi z Łabuń. Publikując na kanale YouTube swój utwór zachęciły wszystkich do modlitwy za chorych i zaangażowanych w walkę z koronawirusem.

 

 

One również postanowiły kogoś nominować. "Padło" na kurię diecezjalną w Zamościu. Wyzwanie zostało przyjęte. Śpiewać i nagrywać postanowili biskup Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, jej kanclerz ks. Michał Maciołek, także ks. Piotr Spyra z wydziału duszpasterstwa ogólnego oraz siostra teresa Sobótka z wydziału ekonomicznego.

 

 

Przypomnijmy, że całą akcję Hot16Challange zapoczątkował  raper Solar - Karol Poziemski, polski raper związany z wytwórnią SBM Label. Teraz trwa jej druga edycja. Polega na nagraniu w 72 godziny od nominacji 16 wersów na wybrany przez siebie temat. W tej edycji celem jest też zbiórka pieniędzy na serwisie siepomaga.pl pod hasłem Beef z koronawirusem #hot16challenge. Na wskazane tam konto wpłacono dotychczas powyżej 3,5 mln zł.

 

 

 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dżordż
dżordż 20.06.2020, 17:28
wg mnie pokazały trochę za mało ciała
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 05.06.2020, 03:09
No cóż, nie jest to nagrane na ścieżkach ale pomysł dobry. A gdyby tak bas zmienić na jeszcze jedną gitarę rytmiczną / tej jedynej też nie było słychać/

Pozostałe