Bełżec: Taka wola pana wójta (TYLKO W GAZECIE)

  • 03.06.2020, 06:00
  • m
Bełżec: Taka wola pana wójta (TYLKO W GAZECIE)
Według niektórych radnych wójt Bełżca uprawia "samowolkę". On sam twierdzi, że to dla dobra gminy.

 Miało być inaczej, a wyszło jak wyszło. Miejscowość Chyże nie będzie miała kanalizacji wykonanej od razu, ale w dwóch etapach do 2024 roku. Na to ostatecznie zgodzili się radni, ale nie obyło się bez ostrej dyskusji, bo wójt podjął taką decyzję bez uzgodnienia jej z Radą Gminy. Stąd gorycz była wielka.

Wszystko było poprzedzone pracą w komisjach, na sesjach. Nic nie wskazywało na to, że kanalizacja miejscowości Chyże będzie prowadzona w dwóch etapach. A teraz pierwszy etap w latach 2022-2023, a drugi 2023-2024. Tyle było dokumentacji, wniosków, próśb. Od kilkunastu lat. Nasza kadencja upływa w 2023 roku. To tak, jakbyśmy zlecali pracę innym osobom – denerwowała się radna Ewa Komadowska. Zarzuciła Andrzejowi Adamkowi, wójtowi Bełżca, że dla wsi Chyże to zadanie tylko na papierze, natomiast realne jest dla Szalenika-Kolonii – miejscowości, w której wójt mieszka, a która będzie miała kanalizację w pierwszym etapie inwestycji. Tymczasem wójt ma obowiązek realizować potrzeby wszystkich mieszkańców gminy.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe