Czas na jazy i przepusty

  • 28.05.2020, 07:09
  • Bogdan Nowak
Czas na jazy i przepusty
Rusza rządowy program "Stop suszy", który pomoże odtworzyć i zachować zasoby wodne na terenach rolniczych. W sumie zaplanowano 645 zadań inwestycyjnych na terenie całej Polski. Pójdzie na to ponad 154,7 mln złotych. Niektóre prace będą wykonane w naszym regionie.

Jakie konkretnie prace zostaną wykonane na Zamojszczyźnie? 

 – Jeszcze nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. To jest nadal ustalane i koordynowane.  Prowadzimy obecnie m.in. objazdy poszczególnych terenów w naszym województwie. Dzisiaj trwa on w Kraśniku – mówił w piątek (22 maja) Jarosław Kowalczyk, rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie.

W tym tygodniu taki objazd odbędzie się na Zamojszczyźnie. Konkretne decyzje w sprawie poszczególnych, wybranych inwestycji mają zapaść dopiero za jakiś czas. Urządzenia retencyjne mają powstać na kilku rzekach, m.in. na Huczwie i na Wieprzu.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe