O takim marzę Biłgoraju (TYLKO W GAZECIE)

  • 26.05.2020, 12:00
  • ak
O takim marzę Biłgoraju (TYLKO W GAZECIE) Biłgoraj już się zmienia. Trwa rewitalizacja śródmieścia. Dzięki środkom z programu "Rozwój lokalny" nad Ładą można by było zrobić jeszcze więcej.
Mieszkańcy Biłgoraja podzielą się swoimi pomysłami na to jak rozwijać miasto.

 Do podziału są 102 miliony euro. Będą rozdysponowane między kilkanaście miast. O pieniądze powalczą 54 samorządy, a wśród nich Biłgoraj. Pomóc je zdobyć, mogą mieszkańcy, jeśli podpowiedzą, w jakich kierunkach miasto powinno się rozwijać.

Szanse na ubieganie się o naprawdę duże pieniądze samorząd dostał, zajmując ze swoim projektem "BiłgoRAJ mieszkańców. Tu chce się żyć!" czwarte miejsce (na 212 pozycji) na liście rankingowej w programie "Rozwój lokalny", realizowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Do drugiego etapu zakwalifikowały się 54 samorządy, 15 z nich ma szanse na zdobycie pieniędzy z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Do podziału są 102 mln euro.

Jest więc o co walczyć. Biłgorajski magistrat musi złożyć odpowiedni wniosek wraz z Planem Rozwoju Lokalnego i Planem Rozwoju Instytucjonalnego. Władze miasta chcą, by w przygotowaniu tych dokumentów pomogli mieszkańcy.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe