Masłomęcz: Dotacja Norwegów za mała

  • 29.05.2020, 06:09
  • par
Masłomęcz: Dotacja Norwegów za mała Budowa nowoczesnego centrum w Skansenie Wioska Gotów w Masłomęczu miała kosztować ponad 10 mln zł, w trakcie projektowania koszty wzrosły do około 17 mln zł.
Gmina Hrubieszów zrezygnowała ze starań o 8 mln zł dotacji z norweskich funduszy na budowę nowoczesnego centrum w skansenie "Wioska Gotów" w Masłomęczu. Okazało się, że dotacja nie wystarczy na realizację głównej atrakcji planowanej inwestycji. Gmina poczeka na konkurs, który ogłosi samorząd województwa.

O planach budowy Centrum Dziedzictwa Archeologicznego i Kulturowego w Masłomęczu już pisaliśmy w "Kronice Tygodnia". Część budynku centrum zaprojektowano na takiej głębokości, na jakiej przez wieki spoczywały skarby archeologiczne związane z Gotami. Projekt zakłada urządzenie multimedialnej wystawy z oryginalną biżuterią ze złota, srebra, brązu, szkła i bursztynu. Zaprojektowano salę konferencyjną, pomieszczenie do konferencji naukowych, kawiarenkę i restaurację. Według wstępnych szacunków Centrum miało kosztować ponad 10 mln zł. Samorządowcy z gminy Hrubieszów rozpoczęli starania o prawie 8 mln zł dofinansowania z funduszy norweskich. W trakcie pracy nad wnioskiem okazało się, że koszty będą jednak znacząco wyższe. Sięgną około 17 mln zł.   

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obatel
obatel 03.06.2020, 13:57
17 mln złotych...to jakaś abstrakcja. Za te pieniądze to można 30 wypasionych domów postawić.
Józek
Józek 29.05.2020, 19:11
Drogi i światłość by porobili, a tu nadal bez zmian Muzeum w gminie
jakbylowkabarecie
jakbylowkabarecie 03.06.2020, 12:32
kup pół litra na pół metra Metra

Pozostałe