Wsiąść do pociągu byle jakiego... (TYLKO W GAZECIE)

  • 26.05.2020, 06:06
  • Maria Dec-Kiełb
Wsiąść do pociągu byle jakiego... (TYLKO W GAZECIE)
W gminach Susiec i Lubycza Królewska mają powstać nowe przystanki.

Dwa przystanki kolejowe w powiecie tomaszowskim znalazły się na liście 200 przystanków, które w ciągu 5 lat zostaną wybudowane w całej Polsce.

Przez ostatnie lata do gminy Susiec można dojechać szynobusem tylko przez część roku. W okolicach kwietnia – maja, kiedy to zazwyczaj Jarmarkiem Susieckim gmina otwiera sezon turystyczny, a potem przez całe wakacje, aż do końca sierpnia, dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Korzystali z tej możliwości turyści, ale też i mieszkańcy gminy. Na początku szynobus jeździł tylko do Hrebennego, potem aż do Jarosławia. 

Przystanki kolejowe do tej pory w gminie były trzy: w Suścu, Nowinach i Maziłach. Przybędzie przystanek w Oseredku.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 26.05.2020, 19:48
Fotka z przystanku PKP Nowiny jest nieaktualna. Przystanek jest bardziej rozbudowany. Ale budowa przystanku w Oseredku jest złamaniem prawa budowlanego - grunt pod torem należy do mieszkańców Oseredka a nie do PKP
konduktor
konduktor 26.05.2020, 12:55
Pociąg widmo a przystanki dla kilku osób ,koszty kolosalne .Tak PKP wkracza na koniec świata .Jedzie pociąg z daleka na nikogo nie czeka .Zielono mi ,ach co za marnotrastwo .

Pozostałe