Pow. zamojski: Szykują się remonty dróg. Pójdą na to miliony

  • 24.04.2020, 11:00
  • ak
Pow. zamojski: Szykują się remonty dróg. Pójdą na to miliony Fot. pixabay.com
Ponad 19 mln złotych będą kosztowały remonty dróg w powiecie zamojskim zrealizowane dzięki wsparciu z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Lubelszczyzna ma otrzymać z FDS ponad 280 mln zł (154 mln na drogi powiatowe i 126 mln na gminne). Ponad 11,5 mln z tej kwoty pójdzie na inwestycje, o których wsparcie wnioskował starosta zamojski.

Już wiadomo, że prace prowadzone będą na 7 km. trasy Złojec-Wielącza, ok. 6-kilometrowym odcinku drogi powiatowej Pniówek-Ruszów-Wierzbie-Łabunie, a także na ok. 3,5 km drogi nr 3147L Wólka Orłowska-Kalinówka-Skierbieszów.

Całkowita wartość tych zadań to ponad 19,2 mln zł. Inwestycje będą realizowane w obrębie gmin Szczebrzeszyn, Nielisz, Łabunie, Zamość, Skierbieszów oraz Stary Zamość, które zadeklarowały wspólny udział w realizacji zadań.  

Więcej o planowanych remontach dróg w naszym regionie w najbliższym, papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe