Kary dla drogowych piratów. Nie pojeżdżą

  • 11.04.2020, 15:00
  • Źródło: KMP Zamość
Kary dla drogowych piratów. Nie pojeżdżą Fot. KMP Zamość
Kolejni kierowcy przekonali się, że za lekceważenie przepisów mówiących o ograniczeniu prędkości w terenie zabudowanym grożą poważne konsekwencje prawne, łącznie z utratą prawa jazdy. Doświadczyli tego ostatnio czterej kierowcy, których zbyt szybka jazda w Skierbieszowie i Kolonii Skierbieszów została zauważona przez policjantów z zamojskiego ruchu drogowego.

W czwartek (9 kwietnia) policjanci z zamojskiego ruchu drogowego podczas patrolowania drogi wojewódzkiej nr 843 w miejscowościach Skierbieszów oraz Kolonia Skierbieszów ujawnili czterech kierujących, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość jazdy.

38-latek z Zamościa kierując volvo na liczniku miał 119 km/h, z nieznacznie mniejszą prędkością bo 111 km/h poruszał się także siedzący za kierownicą opla 33-letni mieszkaniec gm. Skierbieszów. Za zbyt szybką jazdę do kontroli drogowej zostali również zatrzymani 29-letni mieszkaniec Lublina, który kierując fiatem w obszarze zabudowanym na liczniku miał 108 km/h oraz 41-letni mieszkaniec Zamościa za kierownicą opla, który poruszał się z prędkością 104 km/h. 

Za złamanie przepisów mówiących o dopuszczalnej prędkości jazdy kierujący ponieśli konsekwencje prawne. Otrzymali mandaty i punkty karne, na trzy miesiące zatrzymano im również uprawnieniami do kierowania pojazdami.

Pamiętajmy, że prędkość, z jaką poruszają się kierowcy ma zdecydowany wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Stosując się do obowiązujących przepisów oraz znaków mówiących o ograniczeniach prędkości zwiększamy szansę na bezpieczne dotarcie do celu podróży.

Źródło: KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe