Koronawirus na Lubelszczyźnie. 7 nowych przypadków, 1 w powiecie zamojskim

  • 10.04.2020, 10:03
  • red.
Koronawirus na Lubelszczyźnie. 7 nowych przypadków, 1 w powiecie zamojskim Fot. pixabay.com
U siedmiorga mieszkańców województwa lubelskiego potwierdzono badaniami obecność koronawirusa. Jedną z tych osób jest mieszkaniec powiatu zamojskiego. W całym kraju przybyło od wczoraj 167 nowych przypadków zakażeń. W szpitalu w Lublinie zmarł 88-letni mężczyzna.

Z informacji, które przesłała mediom Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego wynika, że potwierdzone na Lubelszczyźnie przypadki SARS-CoV-2 dotyczą:

  • - kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu kraśnickiego,
  • - mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu zamojskiego,
  • - mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu puławskiego,
  • - kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu puławskiego,
  • - kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z Lublina,
  • - kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z Lublina,
  • - mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego.

 Wszystkie osoby miały styczność z przypadkiem potwierdzonym. Na godz. 10 dzisiaj na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 211 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 9 osób zmarłych.

Ministerstwo zdrowia podaje, że od wczoraj w całej Polsce badania potwierdziły 167 nowych przypadków zakażeń. Dotyczą one mieszkańców województw: dolnośląskiego (60), śląskiego (34), warmińsko-mazurskiego (15), małopolskiego (10), zachodniopomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (10), wielkopolskiego (8), lubelskiego (7), podlaskiego (5), lubuskiego (4), pomorskiego (2), opolskiego (1), świętokrzyskiego (1).

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie zmarł 88-letni mężczyzna. W sumie w kraju jest 5742 przypadki zakażeń. 175 osób zmarło.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe