Miał siedzieć w domu na kwarantannie. Jeździł z miasta do miasta

  • 08.04.2020, 16:57
  • ak
Miał siedzieć w domu na kwarantannie. Jeździł z miasta do miasta Fot. policja.pl
Powinien spędzić w domu dwa tygodnie bez wychodzenia, ale nie był w stanie tego wytrzymać. 31-latek z gminy Zwierzyniec poniesie konsekwencje swojego zachowania.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję na ul. Hrubieszowskiej w Zamościu. Podczas legitymowania usiłował oszukać mundurowych i podał im fałszywe dane. Ale szybko wyszło na jaw kim jest i gdzie powinien się znajdować. Mężczyzna przyznał, że opuścił miejsce odbywania kwarantanny, bo chciał się spotkać z dziewczyną. Do spotkania nie doszło. Mężczyzna trafił do ośrodka dla osób objętych kwarantanną zbiorową w jednej z miejscowości powiatu zamojskiego.

– W sprawie naruszenia przez 31-latka zasad kwarantanny zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w związku z popełnionym wykroczeniem. Mężczyzna poniesie również odpowiedzialność za umyślne wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy, co do swojej tożsamości, za co grozi mu kara grzywny. Ponadto o jego postępowaniu zostaną powiadomione także służby sanitarne, które mogą nałożyć na osoby łamiące zasady kwarantanny wysoką karę finansową – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe