Pomysły w czasie zarazy – felieton sportowy Tomka Tomczewskiego

  • 11.04.2020, 08:03
  • Tomasz Tomczewski
Pomysły w czasie zarazy – felieton sportowy Tomka Tomczewskiego
Białoruś ciągle gra w piłkę, a Aleksander Łukaszenka, choć w żadną pandemię nie wierzy, to profilaktycznie nakazuje produkować więcej kaszy gryczanej. Można się śmiać, ale jednocześnie warto przypomnieć sobie, co dwa tygodnie temu działo się u nas z mąką i drożdżami... Jak wiadomo, te ostatnie mają jednak wiele ogólnospożywczych zastosowań, a Polacy to nacja zaradna.

Chciałoby się w tym miejscu pokusić o jakąś refleksję na temat większych czy mniejszych wydarzeń sportowych. W weekend futbolowe emocje miały jednak miejsce jedynie na Białorusi, w Burundi, Nikaragui i Tadżykistanie. W siatkówkę i piłkę ręczną grano jedynie u naszych wschodnich sąsiadów, a pozostałe dyscypliny czekają na zdrowsze czasy.

Pozostaje więc ekscytowanie się redukcjami wynagrodzeń, na które skłonne są przystać sportowe gwiazdy. Zdecydowana większość z nich podchodzi do tematu z wyrozumiałością, choć oczywiście nie brakuje również takich, którzy uważają, że im się należy i basta. Pandemia kiedyś jednak się skończy, a w ludzkiej pamięci (i w Internecie) nic nie ginie.

Jak grzyby po deszczu pojawiają się również kolejne pomysły ewentualnego dokończenia rozgrywek. Wariantów dla każdej z lig jest już więcej niż drużyn biorących w nich udział. Ale warunek ciągle pozostaje niezmienny. Przy okazji koronawirusa Zbigniew Boniek zaproponował natomiast, aby skończyć z fikcją i przywrócić rozgrywkom uczciwe nazewnictwo. Drugi poziom będzie więc ligą drugą, a czwarty czwartą.

 Warto przy tym pamiętać, że taka piłka nożna to ważna dziedzina gospodarki i rentowność klubów jest w naszym wspólnym interesie. Również tych, którzy na co dzień zżymają się, oglądając wyczyny piłkarzy i tych, którym słowo "Ekstraklasa" przez gardło przejść nie może.

Tomasz Tomczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Taka prawda
Taka prawda 12.04.2020, 15:41
Trzeba obiektywnie napisać, że problemy z pandemią to wina piłki nożnej. Mediolan, Walencja, Liverpool, Madryt TO KIBICE ZALATWILI TEN PROBLEM I TERAZ ZWIAZKI PIŁKI NOŻNEJ POWINNY ZA TO ODPOWIEDZIEĆ.. Jakoś o tym cicho. Zapomniał pan?

Pozostałe