Kolejne zakażenie koronawirusem w powiecie zamojskim

  • 29.03.2020, 20:13
  • ak
Kolejne zakażenie koronawirusem w powiecie zamojskim Fot. pixabay.com
U czterech kolejnych osób z województwa lubelskiego potwierdzono badaniami zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Wśród tych pacjentów jest mężczyzna z powiatu zamojskiego w przedziale wieku między 21 a 40 lat. W szpitalach w Polsce zmarły kolejne dwie osoby.

Informacje o nowych przypadkach zakażeń wysłała właśnie rzeczniczka wojewody. Agnieszka Strzępka napisała:

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

- mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu zamojskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym;

- kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym;

- mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym;

- mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu puławskiego w stanie dobrym, który wrócił z kraju o dużej transmisji wirusa.

Na dzień 29 marca 2020 roku, na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 105 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 3 osoby zmarłe.

Informacje o nowych zakażeniach podaje też ministerstwo zdrowia. Z komunikatu resortu wynika, że od popołudnia przybyło 91 przypadków. Dotyczą one: dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

 

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe