Łabunie: Wikary zakażony koronawirusem. Kwarantanna w parafii

  • 26.03.2020, 07:59
  • ak
Łabunie: Wikary zakażony koronawirusem. Kwarantanna w parafii Fot. Parafia w Łabuniach/facebook.com
Ksiądz z parafii Matki Bożej Szkaplerznej i św. Dominika w Łabuniach jest jednym z mieszkańców powiatu zamojskiego, u których badania potwierdziły zakażenie koronawirusem. Kwarantanną objęto proboszcza i pracowników parafii.

Komunikat w tej sprawie parafia opublikowała na swojej stronie na Facebooku.

"W związku z tym, że u naszego wikariusza stwierdzono koronawirusa, asekuracyjnie kwarantanną został objęty także Proboszcz i pracownicy parafii. Dlatego przez najbliższy czas wierni nie będą mieli możliwości uczestnictwa w Mszach św. w kościele. W pilnych sprawach prosimy kontaktować się z ks. Jackiem Rakiem, wicedziekanem Dekanatu Krasnobród. Przepraszamy za utrudnienia oraz prosimy o modlitwę" – czytamy w komunikacie.

Oficjalne stanowisko przedstawiła również kuria diecezjalna:

"W godzinach wieczornych 25 marca otrzymaliśmy informację, że zarażeniu wirusem uległ drugi ksiądz naszej diecezji. Jest to 42-letni wikariusz parafii Łabunie k. Zamościa. Do szpitala trafił 24 marca. Jego stan jest dość poważny. Proboszcz tej parafii oraz inni księża i świeccy, z którymi zarażony ksiądz miał ostatnio kontakt, zostali poddani kwarantannie" – napisał ks. Michał Maciołek, rzecznik diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

CZYTAJ TAKŻE: CZTERY NOWE PRZYPADKI KORONAWIRUSA W POWIECIE ZAMOJSKIM

Na dzisiaj w Łabuniach był planowany pogrzeb zmarłego przed kilkoma dniami ks. kanonika Aleksandra Sieciechowicza. Mają się rozpocząć w samo południe. Planowano, że weźmie w nich udział biskup diecezjalny Marian Rojek. Parafia apeluje jednak, by w związku z zaistniałą sytuacją nie brali w nich udziału wierni.

 

 

 

"Ze względów proceduralnych nie będzie jednak możliwości uczestnictwa fizycznego w nich. Prosimy także, aby nie gromadzić się w tym czasie wokół kościoła i na cmentarzu. Pozostańmy w łączności modlitewnej za śp. ks. Aleksandra. Zgodnie poleceniem Pasterza Diecezji Msza św. żałobna z udziałem wiernych zostanie odprawiona dopiero w czasie, gdy ustanie zagrożenie związane z epidemią koronawirusa" – napisano w komunikacie.

CZYTAJ TAKŻE: ZMARŁ KSIĄDZ Z BIAŁOPOLA. BYŁ ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rewuś
Rewuś 16.04.2020, 22:37
Przybycie do ŁABUŃ ks. A ŁUSZCZA przywlokło stare zaniechania i grzechy tego księdza dokonane w Buśniu, które odżyją niedługo.
Ela
Ela 16.04.2020, 10:01
A dlaczego nic nie piszecie ,że w Bialym Domku w Majdanie Ruszowskim jest koronowirus tylko dowiadujemy się z telewizji.
Jarko
Jarko 27.03.2020, 17:15
Dziwne coraz wiecej grzesznikow zaraza sie wirusem. Reka boga jest sprawiedliwa.
Rewko
Rewko 16.04.2020, 22:32
Sz. parafianie przyjrzyjcie się "dokonaniom" waszego nowego proboszcza który przybył do Was z parafii Buśno, co po sobie tam zostawił . Bałagan w starych dokumentach z lat 1900-1920, zarośnięte cmentarze :prawosławny i unicki, etc. Za to jako pupil biskupa diecezjalnego M Rojka i jednocześnie doktorant na KUL przybył do Was robić porządki mając na sumieniu szereg zaniedbań i zaniechań w Buśnie. Przyjrzyjcie się mu dokładnie a zobaczycie prawdziwą twarz tego karierowicza.



diecezjalnego
piotr
piotr 27.03.2020, 08:19
Ale podejrzane osoby nie będą miały wykonywanych testów czy to prawda?
Ewa
Ewa 26.03.2020, 21:03
Dalej chodźcie i się módlcie... Może ktoś by się zainteresował co się dzieje w Zamościu w marketach ????? Ile ludzi stoi w kolejkach gdzie są podobno te ograniczenia ?? Śmiech na sali mało tego jest 9 osób zarażonych i w porównaniu do Labum jakoś o tym jest cicho..przypadek ?? Wystarczy się pilnować nic ponadto !!!!! I dbać o higienę osobistą-.co niektórzy o tym zapominaja... Przykre
Parafianka
Parafianka 26.03.2020, 19:59
Śmierć ks. Olesia nie miała związku z KORONAWIRUSEM. Leczył się w szpitalu od kilku tygodni na choroby dotyczące jego sędziwego wieku. Ludzie... To tylko zbieg wydarzeń, że wikary zachorował na koronawirusa i ks. Oleś zmarł. Uszanujcie pamięć zmarłego ks. Olesia i módlcie się oraz trzymajcie kciuki za naszego wikarego żeby z tego wyszedł bo jak mi wiadomo to stan jego jest ciężki. Tyle w temacie... Dobrej nocy
x
x 27.03.2020, 15:25
Proszę nie trzymać kciuków tylko się pomodlić.
Martin
Martin 26.03.2020, 19:30
A co ludziom dadza te modly? Kazde kontynent modli sie do innego Boga po swojemu i co z tego? Nic to nie daje. Sami ludzie jestesmy sobie winni. Cos sie komus wymknelo spod kontroli i mamy epidemie. Caly czas pracuja nad roznymi broniami, bilogicznymi, chemicznymi itd. Proponuje nie mieszac do tego wszystkiego Boga. Jesli nawet istnieje, to nie ma nic z tym wspolnego. A Kosciol w Polsce moze sie przebudzi i zacznie zyc w ubostwie, jak "slubowal".
JanekA
JanekA 27.03.2020, 19:47
Ludzie wierzący modlą się o Bożą pomoc w walce z epidemią.
krwawy topór lucyfera
krwawy topór lucyfera 26.03.2020, 16:19
chodźbyś chodził do kościoła
i chrystusa imię wołał
chodźbyś słuchał nauki bożej
nic i tak ci nie pomoże !
już na ciebie piekło czeka
nie bój się i nie uciekaj
bo dosięgnie cię juz teraz
krwawy topór lucyfera
Będzie dobrze
Będzie dobrze 26.03.2020, 19:33
Kazdy sadzi po sobie , a tak w ogóle to ,to co jarasz zmniejsz co najmniej o polowe , a zobaczysz , że poczujesz sie lepiej .Moim zdaniem jestes strasznie samotnym i nie -szczesliwym czlowiekiem.
Krwawy Topór Lucyfera
Krwawy Topór Lucyfera 26.03.2020, 21:30
To co? Wpadniesz mnie uszczęśliwić? Pomiłujemy się trochę.
Abc
Abc 26.03.2020, 12:18
Pewnie miał kontakt z tamtejszą parafią.
abc
abc 26.03.2020, 11:47
Wikary pochodzi z parafii Bialopole. Przypadek? Nie sądzę...
Ministrant
Ministrant 26.03.2020, 12:19
Wikary ostatnio poslugiwal w Werbkowicach.
 była parafianka
była parafianka 26.03.2020, 09:49
Będziemy się modlić za księdza modlić- parafianie z Werbkowic.
etam
etam 29.03.2020, 21:49
O siebie również się pomydlcie.
Adam W
Adam W 26.03.2020, 08:43
Czarno to widzę ,znów chciwość ,pazerność ,obłuda jest górą . Taki jest wynik zgromadzeń w kościołach ,nie respektowanie zaleceń .
Labunianka
Labunianka 26.03.2020, 19:38
Tak , tak , co najwyżej 20 osob na mszy , faktycznie wierni zaspokoili chciwosc ksiezy. Odezwal sie ten , co chodzi w niedzielę do kosciola i daje na tacę ( najwięcej mowia ci co nic nie dają ) .
wierzaca
wierzaca 26.03.2020, 18:18
sadze,ze jak sie przyjmuje zywego Jezusa to nie straszny zaden wirus.Sek w tym ile jest wiary w ludziach.Brak pokory ,wszyscy glowa najwyzej jak mozna.I tyle
gość
gość 26.03.2020, 18:14
A oblężenie Castoramy pod co podciągniesz?
Ela
Ela 26.03.2020, 08:21
Smierc księdza Olesia to przypadek? Co z pracownikami Szpitala Jana Pawla, w którym zmarl??
obserwator
obserwator 26.03.2020, 09:47
człowiek miał już 84 lata. Myślę, że nie jeden chciałby dożyć do tego wieku. Więcej rozwagi w stawianiu takich tezopytań. zdrowia!

Pozostałe