Tomaszów Lubelski: Autobus z odzysku

  • 28.03.2020, 06:00
  • wd
Tomaszów Lubelski: Autobus z odzysku
Przewożono nim więźniów, ale to już przeszłość. Po modernizacji autobus posłuży młodzieży ze szkół średnich w Tomaszowie Lubelskim.

Autobus to darowizna Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim.

 – Koszt, jaki poniesiemy w związku z przystosowaniem pojazdu do naszych potrzeb, będzie kilkakrotnie niższy niż zakup używanego autobusu. Nie będziemy musieli już wynajmować autokaru, bo będziemy mieli swój – mówi starosta tomaszowski Henryk Karwan

W tej chwili autobus jest w rękach fachowców, którzy zajmują się przeróbką pojazdu. Ma już wcięte otwory na okna, zdemontowane są drewniane krzesełka, na miejsce których wstawionych będzie 22 foteli z obiciem. Autokar zostanie przekazany do II Liceum Ogólnokształcącego, ale ma służyć wszystkim uczniom szkół ponadpodstawowych w mieście do dowozu ich na imprezy sportowe i wycieczki. W trasę ma wyjechać jeszcze w tym półroczu.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe