Biłgoraj: Historia miasta na tablicach (TYLKO W GAZECIE)

  • 27.03.2020, 06:00
  • lew
Biłgoraj: Historia miasta na tablicach (TYLKO W GAZECIE) Isaak B. Singer ma w Biłgoraju ławeczkę. Teraz będzie miał też tablicę.
Wiadomo, jakie wydarzenia z historii Biłgoraja zostaną upamiętnione na czternastu kamiennych tablicach, które staną w parku za biłgorajskim magistratem po rewitalizacji placu Wolności.

Przełomowe momenty w historii miasta wybrali historycy i regionaliści (swoje propozycje zgłosili także mieszkańcy). Zaczyna się jednak od prehistorii, bo na tablicy nr 1 ma pojawić się hasło: "8 tys. p.n.e. – pierwsze ślady bytności człowieka". 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe