Z nadzieją – felieton sportowy Tomka Tomczewskiego

  • 24.03.2020, 08:00
  • Tomasz Tomczewski
Z nadzieją – felieton sportowy Tomka Tomczewskiego
Najczęściej zaprzątamy sobie głowę skutkami zdrowotnymi i ekonomicznymi koronawirusa. I słusznie, bo to póki co najważniejsze. Mniej natomiast myślimy o sferze mentalnej. Prawda jest tak, że lwia część nas obawia się, co wydarzy się jutro, za tydzień i za miesiąc. Nic w tym niezwykłego, bo naprawdę jest się czym martwić.

Sport oprócz rywalizacji i emocji (do czego został stworzony) pełni od zawsze funkcję wentylu bezpieczeństwa, przez który upuszcza się wiele frustracji i złej krwi. I to po obu stronach areny. Jest potrzebny tym, którzy z niego żyją, jak i tym, którzy żyć bez niego nie mogą. W najbliższym miesiącu zabraknie go wszystkim i to kolejny negatywny skutek pandemii.

Nie dziwi mnie, że lasy pełne są biegających, a Internet zalewa morze filmików, na których mniejsi i więksi celebryci dają upust wszelkiej maści ćwiczeniom fizycznym. Jak każde nieszczęście, również i tym razem są pewne pozytywne strony. Trzeba być kreatywnym, żeby wykorzystać papier toaletowy do innych czynności niż zazwyczaj. Okazuje się też, że ukochana żona może spokojnie służyć jako... sztanga bądź czarujący element... atlasu. Życie po raz kolejny zmusza więc nas do poszukiwań rozwiązań, o których w innych okolicznościach nawet nie śmielibyśmy się pomyśleć. I w tym właśnie jest nadzieja. Jak się okazuje, wcale nie matka głupich, ale zdeterminowanych, pomysłowych i mimo wszystko – myślących i patrzących w przyszłość z ufnością. 

Tomasz Tomczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe