Pow. hrubieszowski: Droga później, ale z Internetem

  • 21.03.2020, 08:03
  • PT
Pow. hrubieszowski: Droga później, ale z Internetem
Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie o 2 miesiące wydłużyło wykonawcy robót termin na wykonania przebudowy kolejnego odcinka drogi powiatowej Hrubieszów – Dołhobyczów, tzw. "nadbużanki". Powodem jest budowa sieci światłowodowej.

Kwestia szczegółów budowy sieci internetowej na terenie powiatu hrubieszowskiego jest konsultowana z władzami lokalnymi od co najmniej kilku miesięcy. Inwestor, Hrubieszowska Telewizja Kablowa, otrzymała na ten cel unijne dofinansowanie. Jedna z koncepcji zakładała budowę sieci na słupach, szczególnie w terenach zabudowanych. Rozwiązania tego uniknięto w miejscowości Czumów, gm. Hrubieszów, gdzie powiat realizuje właśnie inną inwestycję, polegającą na przebudowie ponad 3-kilometrowego odcinka drogi. Dzięki porozumieniu obu podmiotów, udało się połączyć te dwie inwestycje i światłowód, zamiast na słupach, zostanie poprowadzony w wykopie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

PT

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Oto
Oto 03.04.2021, 09:10
Opóźnienie inwestycji i infrastruktury sięgają kilkudziesięciu lat. Tak od 1975 roku, gdy przestaliśmy być powiatem. Zyskały Zamość i Chełm Lub. Potem też było różnie. Dawni towarzysze sprawowali władzę. Radni w mieście i powiecie niech się uderzą we własną pierś. Od wielu lat uczestniczą w zarządzaniu. Nie zobaczą o czym decydowali.
ehh
ehh 02.04.2021, 22:03
zagospodarowanie przestrzenne na terenie powiatu Hrubieszowskiego jak i samego Hrubieszowa jest wręcz tragiczne taki mały przykład obwodnica i zlikwidowany kawałek drogi wylotowej z miasta nawet pasa dla karetki nie zostawiono
Alfredo
Alfredo 21.03.2020, 11:09
W jaki sposób teletechnika ma kolidować z jezdnią i infrastrukturą towarzyszącą (chodniki itd)?? Ściema. Studnie teletechniczne robi się razem z chodnikami a potem tylko przeciąga się kabel i tyle... Dobra wymówka na opóźnienie terminu.
Aldo Moro
Aldo Moro 21.03.2020, 14:54
Czytanie ze zrozumieniem nie boli. Alfredo, jeszcze raz powoli przeczytaj.

Pozostałe