Bądź Eko w Zamościu: Mundurówka dla planety

  • 19.03.2020, 08:00
  • red.
Bądź Eko w Zamościu: Mundurówka dla planety
To projekt zgłoszony przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu. Główne hasło tej akcji to "zero waste".

W ramach programu "Mundurówka dla planety" uczniowie Liceum Ogólnokształcącego CSM Zamość uświadamiają społeczeństwu konieczność dbania o środowisko. Główne hasło tej akcji – "zero waste" oznacza styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska.

– Uczniowie pokazują, jak w sposób ekologiczny zagospodarować niepotrzebne materiały. W ramach akcji nauczyciele wraz z młodzieżą odwiedzili przedszkola, aby wraz z dziećmi wykonać ekologiczne upominki dla najbliższych – mówi Katarzyna Swatko, koordynator projektu.

Młodzież "Mundurówki" wykonała także ekologiczne walentynki, które rozdawane były wśród mieszkańców miasta. Upominki zostały wykonane własnoręcznie z filcu oraz dostępnych materiałów. Kolejnym elementem akcji jest zasadzenie w słoiczkach kwiatów, które zostały wręczone z okazji Dnia Kobiet. Dzięki propagowaniu hasła "zero waste" uczniowie liceum przyczyniają się do zmniejszania ilości wyrzucanych śmieci.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wybijsobiezglowyszukacnakomendziepracy
Wybijsobiezglowyszukacnakomendziepracy 19.03.2020, 22:04
Czy wasz uczeń z Tomaszowa, ktory jest odpowiedzialny za okalecznie 5 psów do których strzelał, dalej jest waszym uczniem? Czy zostal skreślony z listy?! Wylęgarnia patologii.
BigDogz
BigDogz 22.03.2020, 12:24
Podaj jego dane to przestanie byc w 100%, gwarantuje.
Wybijsobiezglowyszukacnakomendziepracy
Wybijsobiezglowyszukacnakomendziepracy 22.03.2020, 17:06
Sam bym chciał je znać.
Leśniczówka
Leśniczówka 19.03.2020, 22:12
Ja również dołączam się do pytania!

Pozostałe