Bądź Eko w Zamościu: Mieszkańcy świadomi ekologicznie

  • 17.03.2020, 12:00
  • red
Bądź Eko w Zamościu: Mieszkańcy świadomi ekologicznie
Od twórczego recyklingu, poprzez szkolenia, rozdawanie worków biodegradowalnych i sadzonek drzewek tlenowych. Takie działania zgłosił do naszego konkursu Zarząd Osiedla Stare Miasto i Stowarzyszenie Salvette.

Część działań zaproponowanych przez Zarząd Osiedla Stare Miasto już zrealizowano, inne będą dopiero realizowane. Pod pałacem Zamoyskich rozwieszono ozdoby choinkowe w formie łańcucha wykonane z plastikowych odpadów. Nieodpłatnie przekazano dla mieszkańców worki biodegradowalne/kompostowalne w celu ograniczania wyrzucania bioodpadów w workach plastikowych. Mieszkańcy odebrali już około 200 worków, ale nadal można je otrzymać. 

 – We współpracy ze Stowarzyszeniem Salvette zorganizujemy sprzątanie odpadów porzuconych w miejscach publicznych w rejonie Starego Miasta. Pierwotnie zaplanowaliśmy akcję na pierwszy dzień wiosny, ale teraz będziemy musieli przełożyć ją na inny termin – mówi Maciej Spozowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Stare Miasto w Zamościu, koordynator projektu.

Zarząd wraz ze Stowarzyszeniem Salvette chce również przeprowadzić prelekcje dla dzieci i młodzieży w siedzibie stowarzyszenia na temat prawidłowej segregacji odpadów (trwa uzgadnianie terminów).

– Planujemy również kupić i przekazać zainteresowanym mieszkańcom sadzonki "oxytree". To drzewa tlenowe, które konsumują ogromne ilości dwutlenku węgla, dlatego świetnie sprawdzają się w miastach do nasadzeń antysmogowych – mówi Maciej Spozowski.

Innym działaniem jest zorganizowanie konkursu plastycznego pod nazwą "Eko Zamość" z nagrodami dla dzieci.

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe