Hrubieszów: Burmistrz Majewska: Nie ruszam się z domu (TYLKO W GAZECIE)

  • 17.03.2020, 07:21
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Burmistrz Majewska: Nie ruszam się z domu (TYLKO W GAZECIE)
W ubiegłym tygodniu wróciła pani z kilkudniowego pobytu w Norwegii. Jest tam ponad 1 tys. osób zarażonych koronawirusem. Czy została pani poddana kwarantannie?

Marta Majewska, burmistrza Hrubieszowa:. Wtedy nie obowiązywały jeszcze tak zaostrzone wymogi wobec osób powracających z podróży zagranicznych do Polski. Wprowadzono je kilka dni po moim powrocie. Jeszcze przed przylotem do Polski skontaktowałam się ze stacją epidemiologiczną w Hrubieszowie, aby dowiedzieć się, jakie kroki powinnam podjąć zanim wrócę do domu. Poradzono mi, żeby przez najbliższe dwa tygodnie po powrocie pozostać w domu i poddać się samoobserwacji. Polega to na dwukrotnym w ciągu dnia pomiarze temperatury ciała i sprawdzaniu, czy nie wstępują jakieś objawy charakterystyczne przy zakażeniu koronawirusem. Pytałam epidemilogów, czy nie powinnam przejść badania na obecność koronawirusa. Wyjaśniono mi, że takie badanie jest wykonywane osobom, u których występują objawy charakterystyczne przy tego rodzaju zakażeniu. Ja ich nie miałam.   

Cały artykuł tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Taki ktoś
Taki ktoś 19.03.2020, 08:19
A to zgodne z prawem? Autokwarantanna?
Boczek
Boczek 18.03.2020, 06:58
A mąż chodzi do pracy? Z rodziną się spotykamy? Sytuacja taka sama jak z tymi co teraz wracają i mają kwarantannę w domu.
Olka
Olka 17.03.2020, 09:08
Ile ta podróż kosztowała podatników

Pozostałe