O LGBT, tolerancji i różnorodności (TYLKO W GAZECIE)

  • 18.03.2020, 06:03
  • Bogdan Nowak
O LGBT, tolerancji i różnorodności (TYLKO W GAZECIE) Fot. UM w Zwierzyńcu. List odczytał radnym Robert Bijas, fotograf oraz mieszkaniec Zwierzyńca.
Stanowisko zwierzynieckiej Rady Miejskiej z 29 października 2019 r. w sprawie "powstrzymania ideologii Lesbijek Gejów Biseksualistów i Transwestytów (LGBT)" wywołało podczas ostatnich obrad RM gorącą dyskusję. Chodziło o list protestacyjny odczytany na sesji.

Obrady RM w Zwierzyńcu były 12 marca bardzo gorące. Mówiono m.in. o ewentualnej dyskryminacji osób LGBT, łamaniu konstytucji, równych prawach obywateli czy "nadmiernej seksualizacji" dzieci. Nie zabrakło też odwołań do prawa międzynarodowego i Biblii. Podczas dyskusji doszło do sporów i przepychanek słownych. 

Działania misjonarskie?

Zaczęło się od listu protestacyjnego. Odczytał go na sesji Robert Bijas, fotograf oraz mieszkaniec Zwierzyńca. Jest on członkiem nieformalnej, liczącej ponad 400 osób, facebookowej grupy. Założył ją Karol Gorzkowski, który przebywa teraz zagranicą. Nie mógł przybyć na sesję, ale przysłał obszerny list otwarty. 

Na początku dowiadujemy się, że list został napisany w imieniu obywateli, także mieszkańców miasta i gminy Zwierzyniec. Autor w ich imieniu zażądał natychmiastowego wycofania się przez aklamację Rady Miejskiej w Zwierzyńcu ze stanowiska "w sprawie powstrzymania wprowadzenia ideologii LGBT do naszej wspólnoty samorządowej" oraz zobowiązania się RM do "niepodejmowania w przyszłości jakichkolwiek stanowisk, uchwał oraz orzeczeń dyskryminujących kogokolwiek ze względu na płeć, rasę oraz orientację seksualną". 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dawid
Dawid 12.04.2020, 06:15
Krzyczą Ci którym właśnie los się odmienia i nie zarobią lewej kasy w sezonie. A czy ktoś w szkole pytał rodzica o jakiekolwiek zdanie? Rada się zabezpieczyła i większość rodziców jest też przeciwna LGBT w szkole czy przedszkolach. Stawy wyschły RADNYCH wina . Rzeka wysycha RADNYCH wina. Korona wirus w Polsce i co też RADNYCH wina. ? Są lata tłuste i są lata chude. A Ci co przyszli na tą sesje i krzyczeli to widać poziom. Bo kto krzyczy? Ten kto jest bezradny. ?
wstyd
wstyd 18.03.2020, 09:27
Rada zwierzyniecka zamiast zająć się problemami to stwarza problemy np: przyjmując stanowisko w sprawie LGBT zapisując się tym w historii nietolerancji.
Zamiast dyskutować o stanowisku to dyskutowano kto poinformował zaprzyjaźnione zagraniczne gminy a jedna z radnych większość sesji czyta magazyny.
Zero działań rady lub mniej niż zero w utrzymaniu Stawów Echo. Stawy zostały utworzone przez człowieka i zginą bez opieki i interwencji.

Pozostałe