Hrubieszów: Nie żyje st. chor. szt. Kazimierz Zbigniew Kasprowicz

  • 16.03.2020, 09:18
  • ak
Hrubieszów: Nie żyje st. chor. szt. Kazimierz Zbigniew Kasprowicz
W niedzielę 15 marca, w wieku 82 lat zmarł st. chor. szt. Kazimierz Zbigniew Kasprowicz, prezes honorowy Środowiska Żołnierzy 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Hrubieszowie. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek (17 marca), msza żałobna rozpocznie się o godz. 10 w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie.

Kazimierz Zbigniew Kasprowicz urodził się 7 listopada 1937 r. w Radowiczach na Wołyniu., skąd wraz z rodziną uciekł i zamieszkał w Kułakowicach. Był wieloletnim pracownikiem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Hrubieszowie. W swojej służbie zawsze wspierał kombatantów Armii Krajowej, bronił też pamięci, prawdy historycznej i godności Armii Krajowej.

Kazimierz Zbigniew Kasprowicz rodzinnie był związany z 27. Wołyńską Dywizją Piechoty Armii Krajowej. Jego stryj Ryszard Kasprowicz ps. „Lwie Serce” był żołnierzem 27. WDP AK, założył Środowisko Żołnierzy 27. WDP AK w Hrubieszowie. Kazimierz Zbigniew Kasprowicz wstąpił do ŚZŻAK w 1993 r. Był członkiem zarządu, wiceprezesem, następnie pełnił obowiązki prezesa zarządu Środowiska Żołnierzy 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Od 2017 roku był Prezesem Honorowym. Odznaczony wieloma odznaczeniami państwowymi i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe