Bądź Eko w Zamościu: Ekologiczne przedszkolaki

  • 11.03.2020, 08:00
  • red.
Bądź Eko w Zamościu: Ekologiczne przedszkolaki
Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Zamościu przy ul. Okopowej też chcą się włączyć w walkę o czyste powietrze i otoczenie. Pomysłów mają wiele. Jednym z nich jest wykonanie z surowców wtórnych ekoinstrumentów.

W ramach konkursu "Bądź Eko w Zamościu" zaplanowano realizację  m.in. przedszkolnego konkursu plastycznego, quizu wiedzy ekologicznej oraz konkursu plastyczno-technicznego "Drugie życie śmieci". Wiosną maluchy połączą przyjemne z pożytecznym. Kiedy będzie ładna pogoda wyjdą na dwór i będą nie tylko się bawić na świeżym powietrzu, ale też pracowicie sadzić bratki na przedszkolnej rabacie. 17 marca w przedszkolu odbędzie się prezentacja ekoinstrumentów wykonanych z surowców wtórnych. Będą bębenki, flety, gitary i grzechotki. 

 –  Instrumenty mają nie nie tylko wyglądać ale i grać. Wykorzystamy jest w potem w przedstawieniu "Misja eko-przedszkolaków". Będzie to teatrzyk promujący klimat w mieście i segregację odpadów. Chcemy go wystawiać także poza przedszkolem – zapowiada Aneta  Sznajdrowicz, koordynator projektu "Ekologiczne przedszkolaki", nauczyciel wychowania przedszkolnego.

 – W nasze projekty ekologiczne zaangażowanych będzie około 70 maluchów, kadra przedszkolna i rodzice dzieci, którzy zawsze aktywnie włączają się we wszystkie nasze projekty – dodaje Małgorzata Mróz, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1.

Przedszkole nr 1 regularnie bierze udział w akcjach ekologicznych. Ostatnio dzieci dowiadywały się skąd biorą się produkty ekologiczne, uczyły się także o tym, jak ważna dla człowieka jest woda i o tym, że trzeba ją szanować. 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe