Bełżec: Nie obrażaj wójta swego (TYLKO W GAZECIE)

  • 10.03.2020, 07:00
  • Maria Dec-Kiełb
Bełżec: Nie obrażaj wójta swego (TYLKO W GAZECIE) Wójt Andrzej Adamek: Zawarliśmy ugodę przedsądową. Ja swojej części dotrzymałem.
Wiceprzewodniczący Rady Gminy Bełżec obraził wójta. Ten podał sprawę do sądu. Do sprawy jednak nie doszło, bo wiceprzewodniczący wójta przeprosił. Radnym wytłumaczył dlaczego to zrobił. Zdaniem jednego z nich przedstawił się w roli pokrzywdzonego, a przecież nim nie był. A co gorsza kłamie. I to od roku, czyli od początku kadencji.

Janusz Cywka, wiceprzewodniczący Rady Gminy Bełżec, obraził i zniesławił wójta tej gminy Andrzeja Adamka. Wójt podał sprawę do sądu. Zanim jednak do niej doszło, panowie się spotkali. Długo rozmawiali. Janusz Cywka przystał na żądanie wójta przeprosin w prasie. Takie przeprosiny zostały opublikowane. Wiceprzewodniczący podczas ostatniej sesji wytłumaczył radnym, dlaczego tak się stało. 

 

Sąd sądem, a ...

Przewodniczący przyznał, że jesienią ub. roku podczas zebrania wiejskiego w sołectwie Bełżec I użył sformułowania, że pan wójt zachowuje się jak gówniarz. Wójt poczuł się tymi słowami obrażony i wystąpił na drogę sądową. Janusz Cywka wspomnianej drogi bynajmniej się nie przestraszył, bo dwaj prawnicy, którzy mieli go reprezentować poradzili mu, żeby nie wchodził w układy z wójtem. I jak sam twierdzi, zresztą jest tak wychowany, że po sądach nigdy nie chodził. I nieładnie, by takie błahe sprawy wynosić gdzieś tam. Sprawa ciągnęłaby się dwa, a może i trzy lata.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka
Mieszkanka 11.03.2020, 11:20
Artykuł jest stronniczy i żenujący. W końcu ktoś mówi prawdę i nie boi sie nazywać rzeczy po imieniu. Z takim czyms do sądu? Jak dziecko w przedszkolu.
Jędrzejowska
Jędrzejowska 10.03.2020, 22:05
Kompromitacja gazety w gminie. Takiej wazeliny politycznej dawno nie czytałam. Dobrze że za ustalone przetargi i dawanie budować drogi kolegom z psl z Podkarpacia do sądu nie wysylaja.
Andrzej
Andrzej 10.03.2020, 13:25
Ale stronniczy artykuł! Co Pani redaktor łączy z PSL? W Bełżcu wszyscy wiedzą jak było a tu próbuje się oczernić faceta , który jako jedyny nie boi się prawdy powiedzieć. Radny R.R. z PSL broni swojego wójta, hahaha. Oj Pani redaktor brudna polityczną robota.....
pikus
pikus 10.03.2020, 23:12
PSL, PSL. Andrzeju chyba ci chodzi o Pusca Semiautomata cu Luneta (PSL) – rumuński samopowtarzalny karabin wyborowy, bo coś piszesz dalej o "broni swego wójta"
Jarosław
Jarosław 10.03.2020, 14:39
Dobrze że radny z PiSu taki nieskalany, bogobojny, utrzciwy i prawy. I dobrze wychowany ?

Pozostałe