Zamość: Międzynarodowy sukces wychowanki MDK

  • 08.03.2020, 07:03
  • ak
Zamość: Międzynarodowy sukces wychowanki MDK Fot. MDK Zamość
Surya Sagańska ma 8 lat. Swój talent kształci i rozwija podczas zajęć "Klubu Działań Plastycznych MDK" prowadzonego przez Magdalenę Majer. Mała artystka odniosła właśnie sukces w międzynarodowym konkursie.

Praca dziewczynki została zgłoszona do siódmej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „ Pejzaże Mistyczne” – Architektura Lublina i okolic. Odbył się on pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Lublin.

Zgłosiło się do niego kilkuset artystów z Polski, ale również z Ukrainy, Niemiec, Bułgarii, Słowacji, Chin i USA. Dzieło, które stworzyła Surya Sagańska spodobało się jurorom. Komisja przyznała wychowance MDK Zamość wyróżnienie.

Wernisaż wystawy pokonkursowej, połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień odbędzie się dnia 12 marca w Szkole Podstawowej nr 25 w Lublinie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe