Gm Skierbieszów: Znalazł niewybuch na spacerze

  • 29.02.2020, 12:03
  • ak
Gm Skierbieszów: Znalazł niewybuch na spacerze Fot. KMP Zamość
Odkrył niebezpieczną pozostałość z czasów wojny i zachował się jak należało: nie dotykał niewybuchu i natychmiast zawiadomił policję.

Działo się to w czwartek (27 lutego) w pobliżu miejscowości Podwysokie w gm. Skierbieszów. Pewien mężczyzna spacerował po lesie, gdy natknął się na niewybuch. Zatelefonował po policję. Mundurowi przyjechali na miejsce i zabezpieczyli znalezisko do czasu aż w piątek przyjechali wojskowi saperzy i zneutralizowali pocisk pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

– Policjanci przypominają, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk, nie wolno ich dotykać, czy samodzielnie rozbrajać. O fakcie odnalezienia pocisku natychmiast należy powiadomić Policję, a miejsce, w którym znajduje się niewybuch w miarę możliwości oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu i nie dopuścić do niego innych osób – mówi Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dziadekm@wp.pl
[email protected] 29.02.2020, 13:50
Chyba jakiś grzybiarz ,bo skrupulatnie obserwował teren;bo gołębiarz to łeb zadziera do góry.

Pozostałe