Dzielne kobiety pomogły 72-latce. Napadł ją młody mężczyzna

  • 18.02.2020, 13:06
  • ak
Dzielne kobiety pomogły 72-latce. Napadł ją młody mężczyzna Fot. pixabay.com
Nie było czasu na zastanawianie się, co zrobić. Gdy 44-latka zobaczyła, jak młody mężczyzna szarpie starszą panią, zatrzymała auto i wraz ze swoimi pasażerkami ruszyła 72-latce na pomoc.

Działo się to w piątkowe (14 lutego) popołudnie na ul. Lubelskiej w Zamościu. Starsza pani szła sobie ulicą. Pijany młody człowiek zaczepiał przechodniów. Nie ominął też 72-letniej zamościanki. Zaczął ją szarpać z taką siłą, że kobieta przewróciła się na chodnik. Zobaczyła to przejeżdżająca obok 44-latka. Zatrzymała się i wraz ze swoimi pasażerkami ruszyła na pomoc starszej pani.

Niedługo po tym na miejscu pojawili się policjanci. Wezwano też pogotowie. 72-latka trafiła do szpitala. Na szczęście okazało się, że nic poważnego jej się nie stało. Zniszczony został tylko jej wózek na zakupy.

Mundurowi zajęli się agresywnym mężczyzną. To 27-latek z gm. Nielisz. Był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

– Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej 72-latki. Może spodziewać się surowszej kary, ponieważ czyn, jakiego się dopuścił stanowi występek o charakterze chuligańskim. Ponadto prokurator postanowił zastosować wobec 27-latka policyjny dozór – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

 Policjantka podkreśla, że na uznanie zasługuje postawa 44-latki i jej znajomych, które napadniętej kobiecie ruszyły na pomoc.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 18.02.2020, 19:23
Bardzo dzielne i odwazne kobiety brawo dla was
Ara
Ara 18.02.2020, 22:50
Każdy powinien się tak zachować w obliczu takiej sytuacji

Pozostałe