To już jest koniec. PKS Zamość zbankrutował

  • 16.01.2020, 12:08
  • ak
To już jest koniec. PKS Zamość zbankrutował Fot. A. Szewc/Archiwum Dworzec autobusowy w Zamościu został sprzedany już dawno. Teraz zarządza nim PKS Biłgoraj
Nie ma już PKS Zamość. Spółka została postawiona w stan upadłości.

Decyzję w sprawie ogłoszenia upadłości przedsiębiorstwa, którego właścicielem jest samorząd województwa lubelskiego, wydał w zeszłym tygodniu Sąd Rejonowy Lublin-Wschód.

CZYTAJ TAKŻE: PKS BIŁGORAJ ZARZĄDZA DWORCEM AUTOBUSOWYM W ZAMOŚCIU

Sytuacja zamojskiego PKS-u była od lat dramatyczna. Przedsiębiorstwo pozbyło się niemal całego swojego majątku. Najpierw została sprzedana baza na ul. Sadowej, zaraz po tym dworzec autobusowy na ul. Hrubieszowskiej. W ostatnich latach władze spółki miały swoją siedzibę w biurowcu na ul. Partyzantów.

Więcej o tej sytuacji napiszemy w najbliższym papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wąsik
wąsik 21.01.2020, 16:17


I dobrze nareszcie dziadyga który tym sterował pójdzie w odstawku,jego miejsce zajmie następny bidny dorobkiewicz który wyprzeda pozostałości ni odpali sobie procent za cięzką harów.e
A co
A co 18.01.2020, 21:08
Gdzie są teraz krzykacze z PKS p.Walewander,Koczwara,Cioś tak byli przeciwni zmianom i nowym porządkom i nie mają nic..
Jerzy
Jerzy 18.01.2020, 18:30
Nie wiem czy tak ciężko kupić busy i zarabiać, ludzi wozić? Przez te PKS? Nie muszą być zaraz wielkie, duże autobusy międzynarodowe! Busy wystarczą! A dopłaty do biletów to samorządy miały się zwrócić. Ale wolą się lenić! Bo burmistrzowie z PSL mają swoje prywatne samochody i pensje 12 tys. z dodatkami i dopłaty do paliwa!
hmmm
hmmm 18.01.2020, 15:00
moze dlatego ze nie korzystali z zamojskiego HUB-a ?
Neo1000
Neo1000 18.01.2020, 08:50
Przeciez pisuary obiecali nawet dodatkowe kursy na wiochy. I gdzie oni sa ? Pochowali sie w Warszawie !
wyborca
wyborca 17.01.2020, 22:49
prezes obiecał reaktywację pksów i co nic z obietnic?a jak Zamość głosował?Sasin z Warszawy jako reprezentant ściany wschodniej ,kpina i co??a lud na niego głosował na pewno pomoże ma przecież ośmiu wice to albo sam nic nie potrafi albo trzeba gdzieś kasę ulokować,piszcie do niego powinien pomóc
Marek
Marek 17.01.2020, 21:50
W PKS Słupsk też się wszystko wyprzedaje tereny, parkingi no niestety jak przynosi się prezesów w teczkach po układach przez lata to mamy
Adam Wier***nta
Adam Wier***nta 16.01.2020, 20:05
Ja to powiem tak nie ma tego złego jak wino dobre to i w PKS pujdzie hehe a jakie dziewczyny jeździły to nie ma to tamto
To nie tak
To nie tak 16.01.2020, 19:57
Eko-terrorysci i lobbyści wykończyli też Autonaprawę?
Że tabor był stary?
Czy może firmy z USraela, które "przejęły" PKS'y w większośći miast w Polsce? Tak jak Wody Polskie sprzedane "eskimoskiej" firmie TAAL?
Hubert Stec
Hubert Stec 16.01.2020, 19:52
My z mamą dalej jeździmy starym PKS'em. Kierowca Broda muwił że klimatyzacja do tej pory sprawna. W zimie zimno w lecie cieplo. Eryk Kornas Kornas tesz nie narzeka. Młody Duda jeździ busem bo ma miesieczny. Pozdrawiam Hubert128
Anżej Dyryło
Anżej Dyryło 16.01.2020, 19:56
Jak tego to czego
Marcel duda
Marcel duda 16.01.2020, 19:57
To prawda
Wolnościowiec
Wolnościowiec 16.01.2020, 18:56
Mamy kolejny przykład tego, że państwowe działa gorzej niż prywatne, dlatego wszystkie spółki trzeba sprywatyzować. Proszę więc nie pisać, że państwo powinno dać pieniądze, bo będzie jeszcze gorzej. Jak coś zbankrutuje i zniknie to w tym miejscu powstanie coś być może lepszego.
Także wolnościowiec
Także wolnościowiec 16.01.2020, 19:27
100% racji!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.01.2020, 17:35
Place sprzedali za miliony a pozniej placili za wynajem madre
Królik
Królik 19.01.2020, 10:36
Gdzie była księgowa? A może już miała obiecaną inną, intratną posadkę?
Luk Spy
Luk Spy 16.01.2020, 16:32
PKS w Zamościu od lat borykał się z długami. Wsparcie na przywracanie nierentownych linii nie ma nic wspólnego z ratowanie zasłużonego po uszy przedsiębiorstwa.
Iga
Iga 17.01.2020, 09:23
Nierentowne linie??? Do Hrubieszowa prywatne busy jeżdża co pół godziny i im się opłaca......
Ty
Ty 16.01.2020, 14:51
Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze , bez wsparcia państwa nic sie w tym kraju nie utrzyma
Jarek
Jarek 16.01.2020, 14:46
a gdzie szumne wsparcie pisu? mieli ratować lokalnych przewoźników i wspierać nierentowne połączenia? co się stało?? zwykła kiełbasa wyborcza dla głupoli...będą pluć wam pisowcy w twarz a wy będziecie mówić, że pada...
JA
JA 16.01.2020, 18:47
Jarku, sprawdź sobie w papierkach PKSu w jakich latach firma zadłużyła się. Zobaczysz, że są to lata rządów PO-PSL, a także lokalnie w województwie lubelskim PO-PSL i w samym Zamościu pana Hrabiego (który wiadomo, przez kogo był popierany). A teraz zobacz o ile urosło zadłużenie wciągu ostatnich 4 lat.
Prosta matematyka, znajdziesz winnych, który zaniedbali PKS w Zamościu, ale czego ja oczekuje od anonimowych internetowych napinaczy, dla których sprawdzenie finansów spółki jest kłopotem...
irka
irka 17.01.2020, 20:08
Taaaaa....ty głupi bo głupi czy zgłupiałeś od pisomani ?
realista
realista 17.01.2020, 11:03
Ha,HA wina TUSKA
Andre
Andre 16.01.2020, 19:01
To prawda bylem za granica przyjechlem po kilku latach to tragedia pusty zarosniety dworzec. W tedy rzeczywiscie rzadzilo PO-PSL
Bogumila
Bogumila 16.01.2020, 16:22
Tak PiS i 500 + jest winien wszystkiemu , jakos nie mowi sie ,ze zniszczono za PO ! Ale tak to jest jak czyta sie tylko naglowki ... Najgorsze , ze to rodak pluje rodakowi ...


Normalny
Normalny 17.01.2020, 12:34
Pomijamy jeden ważny fakt.Miała przyjść ,,dobra zmiana,, i co?A wy ciągle ,,wina Po-Psl,,Za 50 lat dalej będzie wina PO.Żadnej odpowiedzialności dla dzisiejszych rządzących.Ślepo wierzycie w ich propagandę.Żeby nie było,poprzednicy też nie pomagali Polsce tylko swoim kieszeniom.
Znam się na was
Znam się na was 16.01.2020, 13:15
XXI Wiek a średniowieczu w Polsce się nic nie opłaca, nie na pasie waszych gęb rodem ze średniowiecza

Pozostałe