Ratujmy dziki - pikieta w Zamościu

  • 16.01.2020, 15:07
  • red.
Ratujmy dziki - pikieta w Zamościu
"Dzikość serca – Ocalmy dziki" pod takim hasłem w sobotę (18 stycznia) w Zamościu odbędzie się pikieta. Organizują ją pod siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego na ul. Jasnej miłośnicy zwierząt.

Celem manifestacji jest protest przeciwko masowemu odstrzałowi dzików i specustawie Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa, zezwalająca na sanitarny odstrzał dzików. 

Pikieta ma się rozpocząć w sobotę w samo południe. 

"Dziki są ważną częścią ekosystemów leśnych. Ich brak w środowisku może być katastrofalny w skutkach dla odnowień lasów naturalnych. Myśliwi bardzo często nie przestrzegają praw i nie oznaczają terenu polowania tabliczkami oraz nie zgłaszają go na dwa tygodnie wcześniej, aby informacja była dostępna. Chcą, aby za „celowe utrudnianie i uniemożliwianie” polowania groził nawet rok więzienia. A jeśli chodzi o odstrzał sanitarny nawet do 3 lat za kratkami. Mamy prawo do lasu, do spokojnych spacerów, miłowania i obrony przyrody i życia. Każde życie jest ważne i możemy o nie walczyć. Nie pozwólmy, aby zabijanie było rozrywką" – apelują organizatorzy protestu.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ande
Ande 23.01.2020, 20:44
Wystarczy nie wchodzic z dzieckiem w obszar objety i oznaczony polowaniem to jest zazwyczaj mniej niz 1% powierzchni lasów w danym województwie pozostaje okolo 99% tereńow leśnych do spacerów z dzieckiem tylko tego jednego dnia. Tym bardziej ze wiedzac ze w danym obszarze jest polowanie idiotyzmem jest wchodzenie tam swiadomie superidiotyznem wchodzenie tam z dzieckiem. Bardziej przepis ma bronic przed debilami ktorzy chcac zablokiwac odstrzał i blokują go przechadzając sie przed lufami myśliwych i leśników. Co do patroszenia bez zasad przeciwdzialania ASF to karac, karać i jeszcze raz karac takich myśliwych. To ma być odstrzał samitarny a nie sportowo rekraacyjny.
Ande
Ande 17.01.2020, 14:05
Kto nie widział zdychającego w meczarniach dzika chorego na ASF dla ktorego nie ma ratunku, bo nie ma szczepionki na ASF, kto nie wie o tym ze jesli ASF dotrze do chodowli trzody chlewnej to trzeba wtedy usmiercic setki sztuk trzody, kto nie wie ze odstrzał nie szkodzi populacji dzików, bo te mnożą sie na potege ( jeden miot moze liczyc nawet 8-9 dzików a miotów moze miec wiecej niz 1 w roku )niech idze świecic swoją glupotą. Pseudoekolodzy, antyszczepionkowcy i płaskoziemcy Łączcie się. ASF jest jak nowotwór trzeba go wyciąc, las jest jak chory organizm sam go nie zwalczy, trzeba mu pomóc ...tyle w temacie. Ładnie jest sobie wkleić malego prosiaczka dzika w spocie pikiety, gorzej jest widziec jak jego matka cale jego rodzenstwo i on sam zdycha w wybroczynach na ASF.
No nie bądź pan taki mądry
No nie bądź pan taki mądry 20.01.2020, 23:04
A co mądrego powiesz o sposobie w jaki są zabijane dziki ? O tych super sanitarnych warunkach ! Gdzie krew leje się gdzie popadnie , o tych dzielnych klusownikach oj przepraszam myśliwych co mogą strzelać w lesie zaopatrzeni w tłumiki i jak wyjdę do takiego lasu z dzieckiem na spacer i przed ten ich tłumik z własnej winy wdepne to może mi grozić rok więzienia !
Podpis
Podpis 17.01.2020, 11:48
"masowy odstrzał dzika" to chyba jeden z najzabawniejszych tekstów w tym śmiesznym artykule ;) akurat w naszym powiecie czy też wojewodztwie dziki sobie żyją i mnożą się jak króliki, Ci protestanci chyba nie mają co z swoim zyciem robić
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 17.01.2020, 05:50
Tych protestantów należy wyłapać i wywieżć na pola gdzie watahy dzików ryją i hasają ludzi się nie bojąc. Wybuch dużej mocy petardy powoduje u nich tylko chwilowe zainteresowanie

Pozostałe