Pięknie zaśpiewali w Będzinie

  • 16.01.2020, 13:00
  • ak
Pięknie zaśpiewali w Będzinie Maja Rębisz podczas eliminacji w KDK
Sukcesem zakończył się udział reprezentantów naszego regionu w finale Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Impreza z udziałem artystów nie tylko z Polski, ale również Białorusi i Ukrainy odbyła się w dniach 9-11 stycznia.

Na doroczną imprezę do Będzina pojechała m.in. Maja Rębisz z Tomaszowa Lubelskiego. Spodobała się jurorom pracującym pod przewodnictwem dr hab. Ewa Biegas z Akademii Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i zdobyła w kategorii młodzieżowych solistów trzecią nagrodę. Laureatka ma na koncie wiele sukcesów w konkursach wokalnych. Jest też solistką zespołu „Krasnobrodzki Gospel” działającego przy Krasnobrodzkim Domu Kultury., który rok temu zajął w Będzinie pierwsze miejsce.

CZYTAJ TAKŻE: PO ELIMINACJACH W KRASNOBRODZIE. KTO JEDZIE DO BĘDZINA?

W tym roku komisja konkursowa doceniła również Aleksandrę i Sławomira Karwańskich. Duet z Gródka zdobył wyróżnienie.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe