Policji to wytłumacz

  • 07.01.2020, 05:45
  • Leszek Wójtowicz
Policji to wytłumacz 38-latka z gm. Księżpol wyznała szczerze mundurowym, że pomyliła pedał gazu z hamulcem.
Jedni mówią szczerze jak było, inni wymyślają bajeczki.

O brawurowych akcjach policji, mrożących krew w żyłach zdarzeniach czy spektakularnych zatrzymaniach już było. Przypomnimy mniej lub bardziej śmieszne wpadki z 2019 roku, pochylimy się też – ku przestrodze – nad sytuacjami, gdy sprawcom zabrakło oleju w głowie.

Do napisania tego materiału sprokurowała nas para 36-latków, która pod koniec grudnia w Biłgoraju ukradła z szopki betlejemskiej figurkę aniołka z datkami. Dzięki obywatelskiej postawie dwóch pań sprawcy zostali szybko zatrzymani. Kobiety powiadomiły o kradzieży policję, a następnie – zachowując bezpieczną odległość – postanowiły śledzić sprawców. Dzięki temu mundurowi szybko dopadli złodziejaszków w jednej z galerii handlowych. W tym zdarzeniu razi głupota 36-latka i jego rówieśniczki bez stałego miejsca zamieszkania, którzy postanowili wzbogacić się na datkach wrzucanych do specjalnej kasetki w figurce przez wiernych, ale na specjalną pochwałę zasługują panie, które swoją postawą dowiodły, że im nie jest wszystko jedno.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe