Gm. Rachanie: Policjanci odwiedzili uczniów z Wożyczyna

  • 07.12.2019, 13:30
  • Źródło: KPP Tomaszów Lubelski
Gm. Rachanie: Policjanci odwiedzili uczniów z Wożyczyna Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Tomaszowscy policjanci przeprowadzili spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Wożuczynie. Inne tematy przygotowali dla starszych, a inne dla młodszych.

Do Wożuczyna wybrali się policjantka z KPP w Tomaszowie Lubelskim i dzielnicowy z posterunku w Tyszowcach.

Wychowankowie szkoły z ciekawością słuchali na temat odpowiedzialności prawnej ponoszonej przez młodzież. Funkcjonariusze przedstawili przykłady demoralizacji nieletnich oraz czynów karalnych najczęściej przez nich popełnianych. Głównym tematem było bezpieczeństwo korzystania z Internetu oraz cyberprzemoc. Wskazali młodzieży korzyści jak i zagrożenia płynące z użytkowania komputera, Internetu oraz telefonów komórkowych. Ponadto zaznaczyli, że anonimowość w sieci tak naprawdę nie istnieje.

Najmłodszym przypomnieli podstawowe zasady ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach w drodze do szkoły oraz obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Uczulili, aby dzieci nie ufały nieznajomym, zarówno w codziennym życiu jak i w internecie.

Źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe