Hrubieszów: Proboszcz i dziewczyna. Nie było ani rozszerzonego samobójstwa, ani ciąży

  • 03.12.2019, 05:33
  • Leszek Wójtowicz
Hrubieszów: Proboszcz i dziewczyna. Nie było ani rozszerzonego samobójstwa, ani ciąży Fot. pixabay.com Kapłan zmarł 25 kwietnia, dzień później życie odebrała sobie jego 17-letnia parafianka
Przyczyną śmierci 67-letniego kapłana był rozległy zawał, a 17-latka, która się z nim przyjaźniła, na drugi dzień – z żalu po proboszczu – targnęła się na życie. Duchowny zmarł w Hrubieszowie, nastolatka odebrała sobie życie w Chełmie. Oba śledztwa umorzono.

O tej smutnej historii pisaliśmy w "Kronice Tygodnia" w maju (TUTAJ >>> "Z miłości do księdza"). 25 kwietnia w stojącym na parkingu niedaleko hrubieszowskiego szpitala samochodzie natrafiono na zwłoki mężczyzny. Zmarłym okazał się 67-letni proboszcz jednej z parafii w powiecie chełmskim, który był hospitalizowany w miejscowym szpitalu. Chorował od dawna, m.in. na odmę płucną, miał też kłopoty z nadciśnieniem tętniczym. Z sali chorych wyszedł tylko na chwilę. Do auta. Po ładowarkę do telefonu...

Śledczy zabezpieczyli dokumentację medyczną ze szpitala i zarządzili przeprowadzenie sekcji zwłok.

Duchowny pochodził z powiatu radzyńskiego, a po uzyskaniu święceń kapłańskich w 1975 r. pełnił posługę w parafiach Archidiecezji Lubelskiej, w tym w Szczebrzeszynie, gdzie w latach 1979-1980 był wikariuszem.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe