Zamość: Dworzec zamknięty

  • 27.01.2017, 07:06 (aktualizacja 27.01.2017, 11:21)
  • mk /dołącz no nas na FB!
Zamość: Dworzec zamknięty Bogdan Nowak
Poseł Sławomir Zawiślak chciałby, aby miasto udostępniło podróżnym pomieszczenia poczekalni dawnego dworca kolejowego. Tyle, że to na razie niemożliwe, bo budynek jest w złym stanie technicznym. Remont będzie bardzo kosztowny. Prezydent Andrzej Wnuk poprosił posła o wsparcie w pozyskaniu środków.

Zaczęło się pod koniec ubiegłego roku. Najpierw od wymiany korespondencji, później była wymiana zdań na grudniowej sesji Rady Miasta. Poseł Zawiślak (PiS) zaapelował do prezydenta Andrzeja Wnuka, aby ten otworzył poczekalnię dworca PKP przy ul. Szczebrzeskiej. Prezydent wyjaśnił, że to na razie niemożliwe i poprosił posła o wsparcie w pozyskaniu środków na planowaną modernizację tego obiektu.

– Zwracam się z uprzejmą prośbą do Pana Prezydenta o rozważenie możliwości wygospodarowania w zakupionym przez miasto budynku dworca przy ul. Szczebrzeskiej pomieszczenia, które mogłoby służyć podróżnym jako poczekalnia dworcowa. Z uwagi na zimową porę w opinii nie tylko mojej udostępnienie miejsca na oczekiwanie na przyjazd pociągu miałoby ważne znaczenie dla podniesienia komfortu podróży, zwiększenia frekwencji pasażerów – mówił poseł Sławomir Zawiślak. 

Więcej w najnowszym numerze "Kroniki Tygodnia".

Zamów e-wydanie Kroniki Tygodnia

mk /dołącz no nas na FB!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jaro
Jaro 31.01.2017, 10:22
Pan Poseł tylko apeluje... i co z tego?,... mocny w buzi słaby w działaniu. Pewnie, że dobrze by było gdyby podróżni mogli w ciepłym pomieszczeniu przebywać, ale jak nie daj Boże,jakiś wypadek to Pan Poseł pierwszy będzie psy wieszał na Prezydencie Wnuku.... taki to bohater
Sokista
Sokista 30.01.2017, 18:02
Po co Poseł ma pomagać, żeby potem laury zebrał ktoś inny.
Marzena
Marzena 30.01.2017, 17:59
CIS nie wypalił, dworzec stoi zamknięty. A podróżni niech marzną bo Prezydent nie lubi Zawiślaka.
pyś
pyś 27.01.2017, 19:20
święta racja
apl
apl 27.01.2017, 11:47
Prawda taka, że poseł Zawiślak tylko proponuje a sam nic nie załatwi, ale na otwarcie inwestycji to do fotek pozuje ;)

Pozostałe