Radny skazany, w radzie zmiany

  • 19.11.2019, 06:33
  • Leszek Wójtowicz
Radny skazany, w radzie zmiany
Szykują się kolejne zmiany w składzie Rady Powiatu Biłgorajskiego. Mandat skazanego prawomocnym wyrokiem za nadużycie uprawnień Michała F. zostanie wygaszony. Jego miejsce powinien zająć Mirosław Późniak, nauczyciel Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.

Prokuratura oskarżyła 37-letniego radnego powiatu biłgorajskiego o to, że 6 lat temu pieniędzmi publicznymi zapłacił właścicielowi zakładu fotograficznego za usługi prywatne, a konkretnie za zdjęcia i film ze swojego ślubu. Chodziło o 2 660 zł, a Michał F. był wtedy dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Oskarżony nie przyznał się do winy.

Sąd Rejonowy w Biłgoraju uznał radnego winnym przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i skazał go w zeszłym roku na 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, grzywnę w wysokości 7,2 tys. zł oraz pięcioletni zakaz zajmowania stanowisk w organach samorządowych. Sąd nakazał też Michałowi F. zwrócić do biłgorajskiego OSiR-u 2 660 zł oraz pokryć koszty sądowe.

Od tego wyroku odwołali się Michał F. wraz ze swoim obrońcą, ale apelacja nic nie dała. We wtorek (12 listopada) Sąd Okręgowy w Zamościu utrzymał w mocy zaskarżony wyrok. Dodatkowo Michał F. ma pokryć koszty postępowania odwoławczego w kwocie 1 760 zł, natomiast 1 512 zł zasądzono na rzecz burmistrza Biłgoraja za zastępstwo procesowe.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe