Zamość: Edward Grieg - koncert symfoniczny u Namysłowiaków

  • 18.11.2019, 07:00
  • Materiał nadesłany
Zamość: Edward Grieg - koncert symfoniczny u Namysłowiaków
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na kolejny listopadowy koncert symfoniczny. W piątek, 22 listopada o godzinie 19 Namysłowiacy zagrają pod batutą utalentowanej polskiej dyrygentki, Sylwii Janiak-Kobylińskiej.

W programie koncertu znalazły się najsłynniejsze utwory norweskiego kompozytora, Edwarda Griega: Tańce Symfoniczne op. 64, Koncert fortepianowy a-moll oraz Taniec Słowiański nr 2 op. 72 Czecha Antonína Dvořáka.

W koncercie symfonicznym „Namysłowiakom” na fortepianie towarzyszyć będzie pianista i uczestnik międzynarodowych konkursów Yuriy Kozar z Ukrainy.

Koncert poprowadzi dyrygentka Sylwia Janiak-Kobylińska, związana z Orkiestrą Symfoniczną OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku. Doktoryzuje się na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jest prezesem Fundacji Wspierającej Młodych Artystów Sinfonia Artistica Juwenilia (SAJ) i Dyrektorem Artystycznym Bałtyckiej Filharmonii Młodych.

To już jej kolejna wizyta w zamojskiej Orkiestrze. W 2013 roku dyrygowała z „Namysłowiakami” podczas koncertu z kompozycjami Henryka Wieniawskiego.

Bilety na koncert symfoniczny w cenie 40/30 zł do nabycia bezpośrednio w biurze Orkiestry przy ul. Partyzantów 2 oraz przez Internet na stronie: http://www.namyslowiacy.pl/rezerwacje/532/.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe