Starszy pan się zgubił. Pomogli mu młodzi ludzie

  • 15.11.2019, 12:48
  • ak
Starszy pan się zgubił. Pomogli mu młodzi ludzie Fot. pixabay.com
Zobaczyli starszego mężczyznę, który prowadząc rower szedł rowem wzdłuż drogi w kierunku bagien. Zainteresowali się jego losem i zorientowali, że nie pamięta jak się nazywa i skąd jest. Dzięki interwencji młodych ludzi 74-latek bezpiecznie wrócił do domu.

Był czwartek (14 listopada). Mł. asp Anita Wiciejewska, dzielnicowa z Lubyczy Królewskiej odebrała informację, że w sklepie w Wierzbicy jest starszy pan, który nie potrafi określić, jak się w tej miejscowości znalazł. Policjantka wspólnie z kolegą z posterunku st. post. Dawidem Przednowkiem natychmiast tam pojechali.

Właścicielka sklepu powiedziała im, że mężczyznę przyprowadzili do niej młodzi ludzie. Szli przez wieś, zobaczyli samotnego mężczyznę, zaczęli z nim rozmawiać i doszli do wniosku, że starszy pan ma problemy z pamięcią. W rozmowie z policjantami ten człowiek również nie potrafił powiedzieć, jak się nazywa, ani określić skąd pochodzi. Nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Policjantce, która wcześniej pełniła służbę w Tyszowcach wydawało się jednak, że skądś zna tego człowieka.

Gdy w kieszeni jego kurtki znalazła karteczkę z imieniem i nazwiskiem, zatelefonowała do kolegi po fachu z Tyszowiec i ustaliła, że zagubiony mężczyzna jest rzeczywiście mieszkańcem tej gminy. Policjantom udało się skontaktować z jego córką. Przyznała, że ojciec wcześnie rano wsiadł na rower i gdzieś pojechał. Nie wiedziała, gdzie może go szukać.

– Ponieważ mężczyzna pokonał tego dnia aż 40 kilometrów, na miejsce wezwano pogotowie. Okazało się na szczęście, że 74-latkowi nic poważnego nie dolega. Córka mogła zabrać go do domu – podsumowuje Agnieszka Leszek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Klara
Klara 17.11.2019, 22:29
O to jakas by stra policjantka , ze skojarzyla fakty takich nam trzeba w policji ?

Pozostałe