IX Międzypowiatowym Festiwalu Zespołów Śpiewaczych – Werbkowice 2019

  • 16.11.2019, 09:21
  • ak
IX Międzypowiatowym Festiwalu Zespołów Śpiewaczych – Werbkowice 2019 Fot. GOK Werbkowice
Dwa dni (9-10 listopada) trwały przesłuchania uczestników tegorocznej edycji IX Międzypowiatowego Festiwalu Zespołów Śpiewaczych w Werbkowicach. Na scenie miejscowego ośrodka kultury zaprezentowało się kilkoro solistów i ponad 40 śpiewaczych zespołów. Kto wypadł najlepiej?

Pierwszego dnia w kategorii solistów i duetów nagród nie przyznano. Natomiast wśród zespołów śpiewających a'capella, z akompaniamentem akordeonu, instrumentów klawiszowych bądź podkładu pierwsze miejsce zajęły ex aequo zespół Rosa i Górzanki z Gozdowa. Na drugim miejscu znalazły się wspólnie grupy Zorza i Udryczanki, a trzecie zajęła Arabeska z Mircza.

W kategorii zespołów z kapelą wygrały Kresowianki z Żabcza przed Czerwoną Jarzębiną z Rozęcina, a na trzecim miejscu znalazły się: Zespół Ludowy Staszowiacy i zespół Ostrowiacy.

Wyróżnienie otrzymał Klub Złotego Wieku z Hrubieszowskiego Domu Kultury. Za najlepszego instrumentalistę uznano Wiesława Skibę z Kresowianek, a za najlepszą wokalistkę Renatę Górkę z Rosy.

W drugim dniu konkursu jurorzy nagrodzili w kategorii solistów Miłosza Lipczuka z kapelą zespołu Cudawianki. Drugą nagrodę otrzymała Emilia Gryniuk, a trzecią Agnieszka Bandosz..

Wśród zespołów a'capella i z akompaniamentem akordeonu najlepiej zaprezentował się chór Zorza. Na drugim miejscu znalazły się Rakołupianki. Wśród zespołów z kapelą ludową wygrał Lotos z Werbkowic. Druga nagroda powędrowała do zespołu Koral, a trzecią otrzymały wspólnie zespół Siedliszczanie znad Wieprza i zespół z Honiatycz. 

Wyróżnienie przyznano dla Dziecięcego Zespołu Ludowego Reczka i Zespołu Teosinki z Teosina.

Najlepszymi wokalistkami zostały Patrycja Tomaszewska i Eliza Kortneluk z Siedliszczan.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Borys
Borys 16.11.2019, 10:37
Niech spiewaja pani wojt na pocieszenie....przed wyborami zlozyla tyle obietnic ale z ich spelnieniem cos nie eychodzi.

Pozostałe