Zamość: Skazani zainspirowani Marszałkiem

  • 10.11.2019, 07:01
  • ak
Zamość: Skazani zainspirowani Marszałkiem Fot. kpt. Paweł Palikot/ZK Zamość
Jak więźniowie widzą Marszałka Józefa Piłsudskiego? Przekonać się o tym można było podczas konkursu plastycznego, który dla osadzonych zorganizował Zakład Karny w Zamościu.

Konkurs "Józef Piłsudski – ocalić od zapomnienia" został rozstrzygnięty pod koniec zeszłęgo miesiąca. Wzięli w nim udział więźniowie z zakładów karnych w całej Polsce. Jury miało do oceny 33 prace. Obejrzeli je i werdykt wydali: dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość Piotr Orzechowski, przedstawiciel Związku Piłsudczyków RP Stanisław Koper oraz z-ca dyrektora ZK Zamość mjr Andrzej Weremko.

Nagrodzili autorów sześciu prac. Wygrał skazany z ZK w Kłodzku.

– Celem konkursu była popularyzacja wśród osadzonych postaci i idei Marszałka Józefa Piłsudskiego, jego roli w procesie odzyskania przez Polskę niepodległości, pogłębienie wiedzy na temat II Rzeczypospolitej, kształtowanie postaw patriotycznych oraz podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej i państwowej –  informuje kpt. Paweł Palikot z ZK Zamość.

 

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe