Biłgoraj: Chórem dla św. Cecylii

  • 10.11.2019, 09:30
  • ak
Biłgoraj: Chórem dla św. Cecylii
Koncerty cecyliańskie chórów mają w Biłgoraju wieloletnią tradycję. Tegoroczny odbędzie się w niedzielę, 24 listopada w kościele pw. Św. Jana Pawła II (godz. 14). Sakralne pieśni śpiewać będzie siedem zespołów. Wstęp na koncert jest wolny.

Przed publicznością zaprezentują się chóry: Cordis z parafii pw. WNMP  i św. Trójcy w Biłgoraju, Cantate Deo z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, „Noster” z parafii pw. św. Bartłomieja w Goraju, biłgorajskie "Echo", a także zespoły z parafii pw. św. Jana Nepomucena oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu,  parafii pw. św. Jerzego w Biłgoraju oraz z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym.

Organizatorami koncertu są: Biłgorajskie Centrum Kultury, Towarzystwo Przyjaciół Chóru Męskiego Ziemi Biłgorajskiej „ECHO” oraz chóry parafialne z Biłgoraja.

Wspomnienie św. Cecylii, żyjącej na przełomie II i III wieku, jednej z najsłynniejszych męczennic Kościoła rzymskiego, która jako mała dziewczynka złożyła śluby czystości jest obchodzone 22 listopada. Ta święta jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe