Tomaszów Lubelski: Przedszkolaki przeszły komendę wzdłuż i wszerz

  • 07.11.2019, 08:10
  • ak
Tomaszów Lubelski: Przedszkolaki przeszły komendę wzdłuż i wszerz Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Radości było co niemiara. Dzieciaki zajrzały w niemal każdy zakamarek. Wizytę w komendzie policji 6-latki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Tomaszowie Lubelskim na pewno zapamiętają na długo.

Wycieczka po komendzie zaczęła się od obejrzenia stanowiska oficera dyżurnego.Tam funkcjonariusze opowiedzieli maluchom, w jakich sytuacjach należy wzywać  policję, jaki numer wybrać i jak prawidłowo dokonać zgłoszenia.

Maluchy przeszły się po policyjnych korytarzach, zaglądały do pokoi. Miały też okazję z bliska zobaczyć pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Dłuższą chwilę przedszkolaki spędziły w służbowej siłowni. I wiedziały, po co takie miejsce funkcjonuje. "Żeby policjanci mieli mięśnie" – odpowiadały dzieci. 

Wizyta nie mogła się też obyć bez obejrzenia z bliska radiowozu, a także poznania wyposażenia, z jakim mundurowi idą do służby, np. w uliczny patrol.

Podczas całej wizyty gospodarze przypominali też małym gościom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze czy podczas zabaw.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe