Brzezinianki w Gietrzwałdzie

  • 09.11.2019, 08:00
  • wd
Brzezinianki w Gietrzwałdzie Wyjazd do Gietrzwałdu był wspaniałym duchowym doświadczeniem.
Wycieczka do sanktuarium w Gietrzwałdzie była dla członków KGW z Brzezin wyjątkową i długo wyczekiwaną nagrodą za... palmę wielkanocną.

Rozstrzygniecie I Wojewódzkiego Konkursu Palm i Pisanek Wielkanocnych miało miejsce jeszcze 14 kwietnia w Muzeum Wsi Lubelskiej. Spośród 208 prac doceniono m.in. palmę przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzezinach. Wyjazd do sanktuarium w Gietrzwałdzie na Warmii był nagrodą specjalną dla wyróżnionych, którą ufundowała poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Kruk. Razem z piętnastoma osobami z KGW Brzeziny pojechali członkowie Stowarzyszenia Aktywni Kreatywni działającego przy Gminnym Domu Kultury w Wąwolnicy. W sumie 30-osobowa grupa dotarła na miejsce 26 października, wróciła następnego dnia. Wszyscy mieli okazję zobaczyć "kawałek" Polski i pomodlić się w miejscu objawień z 1877 roku. 

– Wrażenia, myślę, że dla wszystkich, były bardzo dobre i niezapomniane. Było pobożnie i wesoło. Piękne widoki, miłe towarzystwo podczas wyjazdu – komentuje krótko Teresa Gałka, obecnie zastępca przewodniczącej "Brzezinianek". 

Gietrzwałd leżący na Warmii w okolicy Olsztyna to jedyne w Polsce uznane przez Watykan miejsce objawień Najświętszej Maryi Panny, które miały miejsce od 26 czerwca do 16 września 1877 r. Maryja miała powiedzieć m.in., że Kościół na ziemiach polskich nie będzie prześladowany, a polskich kapłanów będzie więcej, jeśli ludzie będą się modlić i odmawiać różaniec. Co roku sanktuarium odwiedzają miliony pielgrzymów.

wd

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe