Werbkowice: Milion ton buraków w cukrowni

  • 23.10.2019, 05:58
  • par
Werbkowice: Milion ton buraków w cukrowni
Cukrownia w Werbkowicach przerobi w tym roku prawie milion ton buraków cukrowych. Ale zapłaci za nie plantatorom mniej niż przed rokiem. Kampania cukrownicza ruszyła 10 września.

Kampania buraczana w Cukrowni Werbkowice,  pod względem ilości planowanego przerobu surowca będzie podobna do zeszłorocznej, kiedy to po raz pierwszy przerobiono ponad 1 milion ton buraków. Rekordowa była też ilość wyprodukowanego wtedy cukru. Milion ton surowca to o około 30 proc. więcej niż cukrownia kontraktował w poprzednich latach. Aby przerobić 1 mln ton buraków, cukrownia musiała zwiększyć moce i zainwestować w nowe technologie (zainstalowano linię brykietowania wysłodków).

 – Spodziewamy się produkcji około 156 tys. ton cukru – mówi Edmund Kawka, z-ca dyr.a ds. surowcowych w Cukrowni Werbkowice.   

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Prima
Prima 24.10.2019, 21:37
Chyba jak kupią z Ukrainy. Skąd. Skoro żaden z nas nie może osiagnac planu.

Pozostałe