Biłgoraj: Dzieci świecą przykładem. Dostały odblaski od policjantów

  • 09.10.2019, 13:00
  • ak
Biłgoraj: Dzieci świecą przykładem. Dostały odblaski od policjantów Fot. KPP Biłgoraj
Najpierw była pogadanka na temat bezpieczeństwa na drodze, a później policjanci wręczyli uczniom odblaskowe gwizdki, aby spacerując po zmroku byli widoczni dla kierowców. Tak przebiegło poniedziałkowe spotkanie funkcjonariusza z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju.

W trakcie rozmów mówiono m.in. o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły, ale też kontaktach dzieci z osobami obcymi. 

– Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drogach pieszo i na rowerze. Policjanci tłumaczyli również najmłodszym jak zachować się w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Rozmawiali również o tym jak bezpiecznie spędzać czas wolny w domu i w trakcie zabawy na świeżym powietrzu – relacjonuje Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Młodzi ludzie mieli również okazję zapoznać się z podstawowym sprzętem służącym policjantom w codziennej służbie. Policjanci przypomnieli dzieciom jak ważne jest bycie widocznym na drodze i rozdali najmłodszym odblaskowe gwizdki. Tłumaczyli, że można z nich korzystać również, gdy ktoś się zgubi albo będzie potrzebował pomocy. – Hałas z pewnością pomoże odstraszyć intruza lub wskaże kierunek poszukującym nas osobom – wyjaśnia Joanna Klimek.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe