Gm. Józefów: Zarobili miliony na fajkach

  • 08.10.2019, 08:02
  • Robert Horbaczewski
Gm. Józefów: Zarobili miliony na fajkach Podczas śledztwa zabezpieczono m.in linie do produkcji papierosów
W Józefowie i okolicach działała zorganizowana grupa przestępcza trudniąca się przemytem, handlem papierosów i nielegalnym skupem suszu tytoniowego – tak wynika z ustaleń Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Razem z inną grupą – bydgoską – wprowadziła na rynek ponad 1 mln paczek papierosów i 14 tys. kg krajanki. Straty Skarbu Państwa to 38,5 mln zł.

Na trop grupy wpadli dwa lata temu funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej placówki w Hrebennem. Ustalili, że w skład grupy wchodzili obywatele Polski i Ukrainy. Do przemytu wykorzystywali przede wszystkim samochody posiadające specjalnie przygotowane skrytki konstrukcyjne. Papierosy były przemycane regularnie przez granicę w ogromnych ilościach. Ze względu na skalę oraz organizację procederu śledztwo nadzorowane początkowo przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu przejęła Prokuratura Regionalna w Lublinie.

 

Józefowski ślad

W śledztwie ustalono, że zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przemytem papierosów działała od marca 2015 roku do listopada 2017 roku na terenie Józefowa powiatu biłgorajskiego oraz innych miejscowości.

 – W skład grupy wchodziły osoby, które regularnie przemycały niewielkie ilości wyrobów akcyzowych z terenu Ukrainy oraz tzw. kurierzy i odbiorcy papierosów w Warszawie. Łącznie w skład grupy józefowskiej wchodziło 14 osób – informuje prokurator Piotr Marko, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Siwy
Siwy 10.10.2019, 17:49
A może chcieli godnie żyć .a nie pracować za 1000 zł .Nie kradli .i kto powiedział że papierosy czy tytoń są skarbu państwa.sami sobie przywłaszczyli prawo do tego

Pozostałe