PKP LHS inwestuje. Bezpieczniej na przejazdach

  • 05.10.2019, 09:00
  • bn
PKP LHS inwestuje. Bezpieczniej na przejazdach
Na przejazdach kolejowych PKP Linii Hutniczej Szerokotorowej będzie bezpiecznej. Spółka podpisała właśnie umowę na zaprojektowanie, a następnie budowę tzw. sygnalizacji przejazdowej w wybranych miejscach: także w woj. lubelskim.

Na Zamojszczyźnie nowa sygnalizacja powstanie w Werbkowicach, Miączynie, Żurawnicy i miejscowości Chyża. To nie wszystko. 

"W ubiegłym tygodniu ogłosiliśmy rozpoczęcie kampanii edukacyjnej skierowanej do wszystkich kierowców korzystających z przejazdów kolejowo-drogowych na linii szerokotorowej" – tłumaczy Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP LHS w komunikacie nadesłanym do naszej redakcji. "Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ droga hamowania pociągu wynosi nawet 1000 metrów, dlatego maszynista, w przypadku naruszenia przepisów przez kierowcę nie ma żadnej możliwości manewru". 

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe