Co z tą spalarnią? Odbyła się debata

  • 01.10.2019, 14:03
  • AP
Co z tą spalarnią? Odbyła się debata Fot. zamosc.tv
27 września w Morandówce odbyła się debata telewizyjna. Na pytania dziennikarzy dotyczące spalarni, czystości powietrza i alternatywnych źródeł pozyskiwania energii cieplnej odpowiadali przedstawiciele spółki Veolia Wschód, zaproszeni eksperci i członkowie Komitetu Społecznego "Nie dla spalarni w Zamościu".

Debata podzielona została na 6 rund, z których każda składała się z trzech pytań. Dla każdej odpowiedzi przewidziano prawo do riposty. Debatę prowadził red. Łukasz Kot. Grupę Veolia reprezentowali Roman Trześniowski, członek Zarządu Veolii Wschód oraz Andrzej Piotrowski, kierownik Projektów Waste to Energy w Veolii Polska. W roli ekspertów wystąpili Krzysztof Bałanda, członek Zarządu Krajowej Izby Gospodarki Odpadami, Włodzisław Ćwiąkalski, ekspert w dziedzinie instalacji termicznego przetwarzania odpadów oraz prezes Zarządu EMIPRO Sp. z o.o., Łukasz Kwiatkowski i Artur Wiater ze Stowarzyszenia "Zamość – nasz wspólny dom". Opozycję dla rzeczników spalarni stanowili członkowie społecznego komitetu "Nie dla spalarni": przewodniczący Rafał Farion, radny powiatu zamojskiego Konrad Dziuba, radni zamojscy: Rafał ZwolakJanusz KupczykAgnieszka Klimczuk i Jolanta Fugiel. Pytania zadawały red. Jadwiga Hereta ("Tygodnik Zamojski"), Gabriela Korkosz (Roztocze. net). Naszą redakcję reprezentowała red. Agnieszka Piela

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hanka
Hanka 08.10.2019, 17:28
Nie trzeba produkować śmieci, nie będzie potrzebna spalarnia.
wyborca
wyborca 08.10.2019, 14:31
A Zwolak nadal ani be ani me na temat co zrobił żeby chociaż ograniczyć rekordowy smog w Zamościu...
Zapamiętam mu to przy urnie wyborczej
Anna L.
Anna L. 02.10.2019, 01:38
Oglądałam debatę i wręcz przeraziło mnie że radni potrafią kłamać w żywe oczy że powietrze w Zamościu jest ok, że radni nie wstydzą się kłamać że spalarnia truje jednocześnie wiedząc że jest inaczej - sam Pan Zwolak przyznawał że spalarnia w Krakowie jest ekologiczna.
Podczas debaty wydało się że mamy chyba najgorsze powietrze w Polsce, smog większy nawet niż w Krakowie... A radni nie walczą ze smogiem bo się boją że stracą swój elektorat jak już nie będzie można palić plastikiem, panelami podłogowymi itp. w piecach.
Zamoy
Zamoy 01.10.2019, 16:23
Wielkie dzięki za obecność na debacie Stowarzyszeniu "Zamość – nasz wspólny dom"!!! Odwalacie robotę za radnych sprawdzając stan powietrza. Zasmogowanie Zamościa to delikatnie mówiąc TRAGEDIA! Dzięki Wam ludzie poznali czym oddychamy a właściwie trujemy się

Pozostałe