Rachanie: Poważne tematy na spotkaniu z młodzieżą

  • 28.09.2019, 08:00
  • Źródło: KPP Tomaszów Lubelski
Rachanie: Poważne tematy na spotkaniu z młodzieżą Fot. KPP Tomaszów Lubelski
O problemie i zbrodni jaką jest handel ludźmi, a także o zagrożeniach wynikających z zażywania narkotyków rozmawiali tomaszowscy funkcjonariusze z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Rachaniach. Policjanci uczulali młodzież na zachowania, które mogą narazić ich na niebezpieczeństwo. Omawiali metody działania sprawców oraz jak bezpiecznie zachować się, by zapobiec takim procederom.

Policjanci z tomaszowskiej komendy z uczniami Szkoły Podstawowej w Rachaniach spotkali się w środę, 25 września.

Podczas wizyty rozmawiali między innymi na temat zagrożeń wynikających z procederu handlu ludźmi. Spotkanie miało na celu uświadomienie jak poważnymi problemami są: przymusowa praca, handel dziećmi czy handel narządami. Funkcjonariusze przestrzegali, jak nie stać się ofiarą handlu, jak uchronić się przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji zagrażających życiu i zdrowiu.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli  się m.in. czym jest handel ludźmi, jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować przed wyjazdem za granicę, co zrobić, gdy zostanie się ofiarą handlu ludźmi. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili również zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków, a także konsekwencje prawne wynikające z posiadania środków odurzających.

Stróże prawa zasiedli również w jury, celem rozstrzygnięcia konkursu plastycznego organizowanego w szkole pt. „Bezpieczna Droga do szkoły”. Zwycięzcy otrzymali nagrody specjalnie przygotowane przez tomaszowskich funkcjonariuszy.

Źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe